Mersin Lojistik Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Mersin, Büyükşehir Sayesinde Lojistik Kenti Olmaya Adım Adım İlerliyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, nakliye komisyoncularına sözünü verdiği, 3 Temmuz 2023’te temelleri atılan  ‘Lojistik Merkezi’ projesinde sona gelindi.

Sektör temsilcilerinin talebinin ardından Lojistik Merkezi için kolları sıvayan Büyükşehir, 1 yıldan kısa bir sürede komisyoncuları modern bir tesise kavuşturmaya hazırlanıyor. Otobana, limana ve organize sanayi bölgesine yakınlığı ile şehir trafiğini rahatlatacak proje ile nakliye komisyoncuları hem şehir trafiğinden uzak bir tesise kavuşacak hem de lokasyonu sayesinde işlerini hızlı şekilde tamamlayacak.

Mersin lojistik merkezi projesinde sona gelindi
Mersin Lojistik Merkezi Projesinde Sona Gelindi

“MODERN TESİS EN KISA SÜREDE KULLANIMA AÇILACAK”

Projenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydeden Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda görevli İnşaat Mühendisi Fırat Eren, tesisi en kısa sürede kullanıma açacaklarını belirterek, “Otobana yakınlığıyla şehir içerisindeki trafiği daha da rahatlatacak bir potansiyele sahip olmaktayız. Bu çerçevede otoban bağlantısıyla birlikte şehir içerisindeki trafiği daha rahatlatmış olacağız. Nakliyeciler şu an şehrin içerisinde trafiği bölen bir bölgede bulunmaktalar. Burada daha ferah, daha güzel, daha kullanışlı ofislerde daha güzel imkanlarda çalışacaklar. Mersin bir lojistik kenti, aynı zamanda liman kenti. Üretilen ürünler burada toplanıp ihtiyaç duyulan bölgelere nakliyesi en kolay şekilde sağlanacaktır” dedi.

Lojistik2
Mersin Lojistik Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Merkez hakkında bilgi veren İnşaat Mühendisi Doğukan Özkul ise “Lojistik merkezin içerisinde 100 adet komisyoncular için ofis, idari bina, sosyal tesisler, servis bakım atölyesi, TIR sahası ve ofis binası mevcut. Sosyal tesisinin içerisinde banka, restoran ve aynı zamanda ofisler mevcut. İdari binanın içerisinde çok amaçlı salonumuz, mescidimiz var. Burada 181 araçlık TIR sahamız, aynı zamanda araçların kontrolünün sağlanabileceği 5 TIR kapasiteli servis bakım atölyemiz mevcut” ifadelerini kullandı.

Lojistik1
Mersin Lojistik Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Lojistik Merkezi’nde Neler Var?

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Akdeniz ilçesinde inşa edilen Lojistik Merkezi; 76 bin metre kare arsa alanı üzerinde, 17 bin 618 metrekare yapı alanına sahip. Toplamda 181 araçlık tır parkı olan merkezde, komisyoncular için 10 bloktan oluşan 100 tane ofis, içerisinde mescidi, çok amaçlı toplantı salonu olan idari bina bulunuyor.

Lojistik4
Mersin Lojistik Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Aynı zamanda merkez içinde bulunan 2 sosyal alan, 2 restoran, 2 kahvehane, banka ve 16 adet işyeri komisyoncuların hizmetine sunulacak. Merkez içinde bulunan 5 TIR’a kadar ulaşan servis bakım atölyesi ile komisyoncuların işleri hafifletilirken, D-400 yolunun yanında yer alması ve organize sanayi bölgesi ile limana yakınlığı ile de kent merkezinin trafiği hafifletilecek hem de araçların ulaşımı hızlandırılacak.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz