Gündem

Köprü ve Otoyol Zamlarına Nakliyeciler Tepkili

Köprü ve Otoyollara Gelen Zamlar Nakliyecileri İsyan Ettirdi: ''Uçurumdan Aşağı Freni Patlamış Kamyon Gibi Gidiyoruz Şu An''

Atama ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete ‘de

Atama ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete 'de: Kadının Statüsü Genel Müdürü Ustaoğlu Görevden Alındı

”3-4 YIL ET FİYATLARI DÜŞMEYECEK”

Elazığ Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Çiçek, dengeli tarım ve hayvancılık politikaları yürütülmediği sürece et fiyatlarındaki fahiş rakamların düşmeyeceğini belirtti. Çiçek, “Önümüzdeki 3- 4 yıl et fiyatlarının düşmez, bu şekilde gidecek" dedi.

”AKP, VATANDAŞIN GELECEĞİNİ ÇALDI”

CHP Ankara Milletvekili Semra Dinçer, TÜİK’in açıkladığı doğum istatistiklerinde doğurganlık hızının yüzde 1.51’e düştüğüne dikkat çekerek, “AKP hem vatandaşın cebindeki parasını hem de ülkenin geleceğini çaldı. Vatandaşta çocuk sahibi olma hevesi kalmadı. Böyle giderse 2050 yılında kendi ülkemizde azınlık durumuna düşeceğiz” dedi.

KOBANİ DAVASI DÜNYA GÜNDEMİNDE

Kobani Davası'nda açıklanan kararlar dünya basınında da yankı buldu. Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu sanıklara verilen hapis cezaları dış basında, "Kürt yanlısı siyasetçilere uzun hapis cezaları" ifadeleriyle yer buldu.

TÜİK: NİSAN KONUT SATIŞI YÜZDE 11.8 AZALDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre, konut satışları, Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 azalarak 75 bin 569 oldu. Konut satış sayısının en fazla olduğu iller sırasıyla 12 bin 406 ile İstanbul, 6 bin 272 ile Ankara ve 4 bin 427 ile Antalya oldu.

ÇETİN DOĞAN TAHLİYE OLDU

28 Şubat'tan hüküm giyen emekli Orgeneral Çetin Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af kararının ardından tahliye oldu.

“KUDUZ VAKASI TURİZMİ SIKINTIYA SOKAR”

Marmaris’te sayıları gittikçe artan yaban domuzları ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla basın açıklaması yapıldı. Belediye Başkanı Acar Ünlü, domuzların kendi doğal beslenme alışkanlıklarına ve yaşam alanlarına dönmeleri gerektiğini belirterek, “Aksi takdirde ilerleyen süreçte sağlık ve güvenlik sorunları meydana gelebilir; hatta tüm bu süreçler kentimizin ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalmasına kadar varabilir” dedi.

Güncel Haberler