Yaşam Haberleri

HUZUREVİ’NDE SİNEMA KEYFİ YAŞANDI

Keçiören Belediyesi bünyesinde yaş almışlara hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi sakinleri için sinema etkinliği düzenlendi. Otobüsle sinema salonuna götürülen huzurevi sakinleri görevliler eşliğinde “Arap Kadri” isimli Türk filmini izledi.

Chris Botti, 17 Mayısta Harbiye Konseri

Grammy ödüllü trompet sanatçısı Chris Botti, JRO Yatırım ana sponsorluğunda 17 Mayıs Cuma akşamı saat 21.00’de, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek. 

Yenimahalle’den 12 noktada kütüphane hizmeti

Kütüphane üye sayısı 15 bine ulaştı Yenimahalle Belediyesi, sınavlara hazırlanan ve ders çalışma ortamına ihtiyaç duyan gençler için ilçenin 12 ayrı noktasında hizmet sunuyor. Yenimahalle...

Engelsiz Yaşam Vakfı’nda Nöbet değişimi

Engelsiz Yaşam Vakfı’nda devir teslim, Yeni başkan Av.Edip Önder. Engelsiz Yaşam Vakfı'nın yeni başkanı Av. Edip Önder oldu Engelsiz Yaşam Vakfı’nın yeni başkanı Av.Edip Önder oldu....

84. Yıl Dönümünde Köy Enstitüleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlanma merkezleri Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıl dönümü için “84. Yıl Dönümünde Köy Enstitüleri” adlı etkinlik düzenliyor. 19 Nisan’da Ahmed Adnan Saygun Sanal Merkezi’ndeki programda gazeteci-yazar Merdan Yanardağ ve Zülal Kalkandelen konuşmacı olacak. Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’ye “2024 Aydınlanma Onur Ödülü” sunulacak.

SİNOP’TA BOSNA HERSEKLİ VETERİNER

Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından hayata geçirilen 'Gönüllü Hizmetli Projesi' kapsamında Sinop'a gelen Bosna Hersekli 29 yaşındaki veteriner Martina Pesa, gönüllü olarak sokak hayvanlarına bakıyor. Pesa, "Bu zaten benim hayat amacım. Veteriner olduğum için gönüllü olarak buraya geldim. 2 ay daha burada olacağım. Yaklaşık bir senedir burada sayısız sokak hayvanının burada tedavilerini yaptık" dedi.

Safranbolu’nun UNESCO ve CİTTASLOW Belgesi

Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan girişimlerle han, hamam ve konaklarıyla ünlü Safranbolu, 33 Avrupa ülkesini kapsayan Cittaslow ağına dahil oldu. Türkiye’de Cittaslow hareketine dahil olan 25 kentten biri olma özelliğine kavuşan Safranbolu ile ilgili konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Safranbolu turizminin gelişimine önemli bir katkı sunacaktır" dedi.

Alanya’da Midibüsler ile ulaşım dönemi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da büyük toplu taşıma araçlarının ulaşmakta zorlandığı kırsal bölgelerde, vatandaş mağduriyetinin giderilmesi amacıyla 6 adet toplu taşıma aracı ile hizmet vermeye başladı. Halk otobüslerinin sefer yapamadığı mahallelere midibüslerle ulaşım sağlanacak.

Güncel Haberler