KEÇMEK’ten Yıl sonu Sergisi

KEÇMEK’ten Yıl Sonu Sergisi. El Emeği Ürünler Görücüye Çıktı

Keçiören Belediyesi bünyesinde ücretsiz hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK), renkli yılsonu sergisi ve eğlenceli Türk Halk Müziği konseriyle final yaptı. Keçiören Sanat Galerisi’nde düzenlenen yılsonu sergisinin açılış kurdelesini Keçiören Belediye Başkan Yardımcıları Emir Can Tunç ve Serkan Bedirhanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar birlikte kesti.

Keçmek'ten yıl sonu sergisi
Keçmek’Ten Yıl Sonu Sergisi

Kursiyerlerin, örgüden takıya, tel kırmadan giyim ve çiniye kadar birçok alanda yıl boyunca eğitim alarak ürettiği el emeği göz nuru eserler ziyaretçilerden tam not aldı.

Dsc09047
Keçmek'ten Yıl Sonu Sergisi

Hem meslek ediniyor hem sosyalleşiyorlar

Keçiörenli kadınların meslek edinmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlamak için 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca 14 kurs merkezi ve 64 branşta 4 bin 332 kursiyere eğitim verildi. Kursiyerlerin el emeği ürünlerini tanıtabilmeleri için düzenlenen KEÇMEK Yıl Sonu Sergisi’nde ise 24 branşta, bin 50 adet ürün yer aldı.

Dsc09088
Keçmek'ten Yıl Sonu Sergisi

Maharetli ellerden çıkan ürünlerin sergisi, Keçiören Belediyesi Konservatuvarı sanatçılarının sahne aldığı coşkulu Türk Halk Müziği konserinin ardından ziyarete açıldı. Görenleri hayran bırakan birbirinden kıymetli eserler, 9 Haziran tarihine kadar 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Dsc09257
Keçmek'ten Yıl Sonu Sergisi

İnsan odaklı belediyecilik

Serginin açılışında katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Bedirhanoğlu, “Üretken ve çalışkan Keçiören kadınının elinden çıkan birbirinden kıymetli bu ürünlerin ayrı ayrı hikâyesi var. Özenle yapılmış, birbirinden güzel ürünler ortaya çıkarttılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Dsc09130
Keçmek'ten Yıl Sonu Sergisi

İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. Birlikte, ortak akıl geliştirerek daha pek çok başarılı işe imza atacağız” dedi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz