Keçiören’de Huzurevi Sakinlerine Model Uçak Eğitimi

Keçiören Belediyesi Bünyesinde Hizmet Veren Gönül Köşkü Huzurevi’nde Model Uçak Eğitimlerine Başlandı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi’nde yaş almış büyükler için model uçak yapımına yönelik eğitimler başladı. Model uçak yapımını en ince ayrıntısına kadar öğrenen huzurevi sakinleri yaptıkları uçakları gökyüzünde uçurmak için gün sayıyor.

Huzurevi sakinlerine model uçak eğitimi
Keçiören’De Huzurevi Sakinlerine Model Uçak Eğitimi

Keçiören’de Öğrenmenin Yaşı Yok

Huzurevinde misafir edilen yaş almış büyüklerin keyifli ve huzurlu vakit geçirmesi için tüm imkânları seferber ettiklerini kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Belediyemiz ile Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı iş birliğinde her yaşta öğrenmenin önemini vurgulamak için model uçak yapımına yönelik projemizi hayata geçirdik. Öğrenmenin de eğlenmenin de yaşı yoktur” dedi.

Mmg 3796
Keçiören'de Huzurevi Sakinlerine Model Uçak Eğitimi

14 Hafta Sonra Uçak Havalanacak

 “Öğrenmenin Yaşı Yoktur” anlayışıyla hayata geçirilen proje kapsamında Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Basın Yayın ve Tanıtım Müdürlüğü eğitmenleri tarafından huzurevi sakinlerine yönelik model uçak yapım eğitimi verilmeye başlandı.

Mmg 3767
Keçiören'de Huzurevi Sakinlerine Model Uçak Eğitimi

Havacılığa ve uçak yapımına ilgi duyan büyüklerin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtıcı, bilgilendirici ve uygulamalı eğitimlerin sonunda ortaya çıkacak model uçağın uçurulması hedefleniyor. Üç aşamadan oluşan model uçak eğitimlerinin ilk aşaması 4 hafta sürecek olup bu dönemde maket yapımı öğretilecek.

Mmg 3819 1
Keçiören'de Huzurevi Sakinlerine Model Uçak Eğitimi

Gelişim aşaması olan ikinci 4 haftalık süreçte projenin olgunlaştırılması sağlanacak. 6 haftalık son aşamada ise uçağa motor takma ve uçağın uçurulması süreci gerçekleştirilecek. 14 hafta sürecek kursun sonunda uçmaya hazır olan model uçak tanıtılarak törenle gökyüzünde uçacak.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz