Kartal Belediyesi’nden Aydos Ormanı’nda Temizlik

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Aydos Ormanı’nda temizlik çalışması başlattı. 

İlçede çevre kirliliğini önlemek, orman ve denizleri korumak, karbon ayak izini azaltmak ve küresel çevre sorunlarının çözümüne katkı sunmak için örnek çevre politikalarını hayata geçiren Kartal Belediyesi, doğada yok olması milyonlarca yıl süren atıklar için düzenli gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına Aydos Ormanı’nda devam etti.

Kartal belediyesi'nden aydos ormanı'nda temizlik
Kartal Belediyesi’Nden Aydos Ormanı’Nda Temizlik

Vatandaşların ormanda bıraktıkları plastik, cam, ambalaj kutularının yanı sıra pek çok farklı çöp için seferber olan ekipler, atıkların yoğunlaştığı belirlenen iki bölgede ormana dağılarak gün boyunca yüzlerce kilo çöp topladı. 25 personel ve 3 çöp toplama aracı ile bölgeyi tarayan ekipler, hem doğa hem de hayvanlar için risk oluşturan çöpleri ormandan uzaklaştırdı. 

Aydos4
Kartal Belediyesi'nden Aydos Ormanı'nda Temizlik

Çöpler, Ayrıştırma Merkezine Gönderildi

Özellikle orman yangınlarına yol açması nedeniyle cam şişeleri arayarak toplayan ekipler, yatay hatlar oluşturarak ormanı tarayarak ilerledi. Sık orman örtüsü nedeniyle zaman zaman zor anlar da yaşayan ekipler, gün boyunca yüzlerce kilo çöpü torbalayarak çöp kamyonlarına aktardı. Tüm gün süren çalışmalara da toplam iki çöp kamyonunu tamamen dolduran ekipler, yaklaşık 200 büyük torba çöpü toplayarak ayrıştırma merkezine gönderdi. 

Aydos
Kartal Belediyesi'nden Aydos Ormanı'nda Temizlik

İstanbul’un nadide yeşil alanlarından olan Aydos Ormanı’nda belediye ekipleriyle belirli aralıklarla temizlik yaptıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, alanın büyüklüğü ve ormanda bazı yerlere ulaşmanın güçlüğü nedeniyle vatandaşlardan ormanda çöp bırakılmaması yönünde duyarlı olmalarını beklediklerini kaydetti.

Aydos3
Kartal Belediyesi'nden Aydos Ormanı'nda Temizlik

Sıcak havalarda gelişi güzel ormana atılmış bir cam şişelerin güneş ışığını bir mercek gibi odaklayarak kolaylıkla yangın çıkarabileceğini söyleyen Başkan Yüksel, “Hem ormanlarımız, hem de içinde yaşayan canlarımız için hepimizin içindeki doğa sevgisini ve çevreci yönünü ortaya koyması gerekiyor” dedi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz