Tugay: Karantina Adası Ranta gitmeyecek!

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Cemil Tugay, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın Urla Ada ile ilgili dönüşüm projesi vaadine tepki gösterdi. Tugay, “Karantina Adası’nı ranta kurban ettirmeyeceğiz” dedi.

Karantina Adasına koruma

Karantina adası
Tugay: Karantina Adası Ranta Gitmeyecek!

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın Urla Adası ile ilgili dönüşüm projesi vaadine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Tugay, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Karantina adasi 1
Tugay: Karantina Adası Ranta Gitmeyecek!

“Karantina Adası’nı ranta kurban ettirmeyeceğiz. AKP İzmir adayı sayın Dağ, dünyada örneği sadece üç adet olan önemli kültürel mirasımız Urla Adası’na, sosyal tesis ve plaj yapmayı vadetmiş. Ada ve içindeki tesisler, 159 yıldır varlığını sürdürüyor ve tarihi değerleri çok büyük. Bu kültürel mirasın ve eşsiz doğanın hafriyat kamyonlarına yüklenip yok edilmesine, betona boğulmasına, AKP’nin yine birilerine kazanç kapısı sağlayacak rant zihniyetine kurban edilmesine izin vermeyeceğiz. Biz Adayı tüm özellikleriyle koruyarak müzeye dönüştüreceğiz.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz