Dünya Çevre Günü Uğur Mumcu Parkı’nda Kutlandı

Çankaya Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nü Gündüz Bakımevlerinden Yüzlerce Çocukla Birlikte Uğur Mumcu Parkı’nda Kutladı

Çankaya Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Uğur Mumcu Parkı’nda etkinlik düzenledi. Çankaya Belediyesi gündüz bakımevlerinden yüzlerce çocuğun yer aldığı etkinlikle miniklere çevre bilinci aşılandı.

Dünya çevre günü uğur mumcu parkı'nda kutlandı
Dünya Çevre Günü Uğur Mumcu Parkı’Nda Kutlandı

Çankaya Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe, Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevi öğrencileri ve aileleri ile öğretmenleri birlikte katıldı.

2024 06 05 iklim degisikligi ve cevre mudurlugu ugur mumcu parki dunya c. 5
Dünya Çevre Günü Uğur Mumcu Parkı'nda Kutlandı

Çankaya Belediyesinin 15 Gündüz Bakımevinden 6 yaş grubu 468 öğrencinin atık malzemelerden oluşturduğu “Atık Dönüşüm Sergisi” etkinliğin en dikkat çeken çalışması oldu. Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Özsoy’un minikleri yalnız bırakmadığı etkinlik vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü.

2024 06 05 iklim degisikligi ve cevre mudurlugu ugur mumcu parki dunya c. 4
Dünya Çevre Günü Uğur Mumcu Parkı'nda Kutlandı

Çocuklara Çevre Bilinci Aşılandı


Türkiye Ormancılar Derneği’nin (TOD) de katkı sunduğu etkinlikte bando ile eğlenen çocuklar Çankaya Belediyesinin yaprak görünümlü maskotlarıyla dans etti. Miniklere Çanki Eğitim Setinin dağıtıldığı çevre şöleninde Başkan Yardımcısı Aydın Özsoy da çocuklara renkli uçurtmalar armağan etti.

2024 06 05 iklim degisikligi ve cevre mudurlugu ugur mumcu parki dunya c. 6
Dünya Çevre Günü Uğur Mumcu Parkı'nda Kutlandı

Gün boyunca çocukların çevre bilincini artıracak ve farkındalık yaratacak atölye çalışmalarının yer aldığı etkinlikte yetişkinlere de plastik poşet kullanımının azaltılmasını desteklemek için file torba dağıtıldı.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz