Çankayalı Minikler Ata’nın Huzuruna Çıktı

Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören 6 yaş grubu çocuklar, mezuniyet sevinci yaşadı. Çankaya’nın gündüz bakımevlerinde okul öncesi eğitim alan 468 çocuk, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.

468 Çankayalı Çocuk Okulöncesi Eğitimini Tamamladı

Çankaya Belediyesi, bünyesindeki 15 gündüz bakımevinde üç yıl boyunca okulöncesi eğitimi alan çocukları, Anıtkabir’de düzenlediği törenle mezun etti. Bu dönem Uğur Böceği, Dostluk, Güneş, İlk Adım, Ata, Atlas, Masal Kalesi, Martı, Barış, Umut, Togan Özliyen, Deniz, Mutlukent Bulut, Mutluluk, Berkin Elvan Gündüz Bakımevinden mezun olan 6 yaş grubu 468 çocuk, cübbeleriyle Ata’nın huzuruna çıktı.

Çankayalı minikler ata'nın huzuruna çıktı
Çankayalı Minikler Ata’Nın Huzuruna Çıktı

Öğretmenleri eşliğinde Atatürk’ün mozolesine yürüyen çocuklara Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları İrfan Alkan ve Aydın Özsoy da eşlik etti. Çankayalı miniklerle Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakıp saygı duruşunda bulunan Başkan Yardımcısı Alkan daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçerek burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Resmi töreninin ardından minikler, 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezuniyet fotoğrafı çektirdi.

Cankaya3 1
Çankayalı Minikler Ata'nın Huzuruna Çıktı

Kaliteli ve Çağdaş Eğitim

Piyasa koşullarına göre uygun ücretli, laik ve çağdaş okulöncesi eğitimi ile ebeveynlerin tercihi olan Çankaya Belediyesi gündüz bakımevlerinden yaklaşık bin 900 çocuk hizmet alıyor. Yıl boyunca okul öncesi ve okula devam eden çocuklara uzman kişi ve öğretmenlerle hizmet veren gündüz bakımevleri, çocukların spor, kültür, sanat alanında ve bilimsel konularda bilinçlenmelerine de katkıda bulunuyor.

Çankayalı minikler ata'nın huzuruna çıktı
Çankayalı Minikler Ata’Nın Huzuruna Çıktı

Ekolojik ve çevre farkındalığına yönelik projelerle de desteklenen çocuklar, eğitimleri boyunca doğa, ekosistem, toprak, su ve hava gibi kavramları yaşayarak, hissederek ve eğlenerek öğrenme fırsatı da buluyor.

Güncel Haberler

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz