Çiğli Belediyesi’nde Huzur Hakları SMA Hastası Doruk’a

Çiğli Belediyesi Huzur Haklarının Çiğli’de Yaşayan SMA Hastası Doruk Çukurcu’ya Bağışlanması Önerisinin Oy Birliği ile Geçtiği Mecliste; 2023 Yılı Faaliyet Raporu da Oy Çokluğu ile Kabul Edildi

Çiğli Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşimi Başkan Onur Emrah Yıldız yönetiminde gerçekleşti. Huzur haklarının Çiğli’de yaşayan SMA hastası Doruk Çukurcu’ya bağışlanması önerisinin oy birliği ile geçtiği Mecliste; 2023 yılı Faaliyet Raporu da oy çokluğu ile kabul edildi.

Çiğli Meclisi’nde ayrıca; Kıyı ve Ege Belediyeler Birliği Meclisleri ile İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Meclisi üyeleri de belirlendi.

Çiğli belediyesi'nde huzur hakları sma hastası doruk'a
Çiğli Belediyesi’Nde Huzur Hakları Sma Hastası Doruk’A

Kriz, Belediyelerin Faaliyetlerini Etkiledi

Çiğli Belediyesi Nisan ayı ikinci meclis oturumuna; Başkan Onur Emrah Yıldız’ın daveti üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Oktay Özdemir ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Orhan Yılmaz ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Başkan Yıldız, 2023 yılı Faaliyet Raporu görüşülmesi sırasında meclis idaresini Başkan Vekili Rıfat Özer’e bıraktı.

Bsk
Çiğli Belediyesi'nde Huzur Hakları Sma Hastası Doruk'a

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, faaliyet raporu değerlendirilirken ülke ekonomisinin ve yaşanan olumsuz olayların da göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çizdi. Yıldız, “Faaliyet raporu; son 5 yılda ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyada yaşananlar düşünülerek değerlendirilmeli. Bu 5 yıllık süreçte 30 Ekim’de İzmir’de bir deprem, pandemi ve ardından da tüm ülkemizi etkileyen bir deprem yaşadık. Çiğli Belediyesi bu konuda elinden gelen tüm hassasiyeti göstermiştir. Öte yandan ekonomik kriz, ülkemizi teğet geçmemiştir. Bu nedenle; bizden önceki yönetim faaliyetlerini bu yönde şekillendirmiştir. Herkese teşekkür ederim. Bu faaliyet raporunun da oy birliği ile geçmesi gerektiğine inanıyorum.” diye konuştu. 2023 yılı Faaliyet Raporu meclisten oy çokluğu ile geçti.

CHP’li Bingöl; ”Çiğli Memnun ki CHP Dedi”

Söz alan CHP Grup Başkanvekili Bülent Bingöl, konuşmasında Çiğlililere teşekkür ederek, vatandaşların bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetime taşıdığına vurgu yaptı. Bingöl, “Çiğli’de yaşayan komşularımız, tercihlerini ortaya koydu ve başkan olarak Onur Emrah Yıldız’ı seçti. Faaliyet raporunda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu faaliyet raporu Çiğli halkında da kabul görmüş ki 31 Mart’ta da tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara getirdiler.” diye konuştu.

Cigli1
Çiğli Belediyesi'nde Huzur Hakları Sma Hastası Doruk'a

Çiğli Belediye Meclisi yeni dönemin ikinci oy birliğini Çocuk Meclisi’nden sonra; huzur haklarının SMA hastası Doruk’a bağışlanması kararıyla sergiledi. Başkan Yıldız’ın “Çiğlimizde yaşayan SMA hastası bir çocuğumuz var; ismi Doruk. Hayatını daha iyi idame etmesi adına bu ayki iki meclisten alacağımız huzur hakkını Doruk’a hibe etmeyi teklif ediyorum” önerisi, meclis üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı.

Cigli3
Çiğli Belediyesi'nde Huzur Hakları Sma Hastası Doruk'a

Üç Birliğin Üyeleri Tamam

Meclis’te ayrıca 3 birlik için üye seçimi de yapıldı. Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne Abdurrahman Başaran ve Ali Gül, Egemen Eren Çelik asil üye olarak seçilirken; Edibe Tokmak Yılmaz, Bülent Bingöl ve Abdullah Barkın Durmuşçelebi yedek üyeliğe getirildi. Ege Belediyeler Birliği Meclisi’ne Mustafa Bakırcı asil; Volkan Kahya yedek üye seçildi.

İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Meclisi’nin de üyeleri belirlendi.  Birliğin meclisine; doğal üyesi olan Başkan Onur Emrah Yıldız dışında Şahin Çalı, Alihaydar Barış Solak, Kadir Önler asil üye olarak seçildi, Alev Koç, Ergül Akkara ve Yeşim Tuncer de yedek üye oldu.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz