Buğra Kavuncu’dan Önemli Açıklama

Buğra Kavuncu: ”Partimin bu Süreci en Güçlü Şekilde Atlatması için Mücadeleye Devam Edeceğim”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, Genel Başkan Meral Akşener’in olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyurmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Kavuncu “Partimin bu süreci en güçlü şekilde atlatması için mücadeleye devam edeceğim. 7 yıldır beraber hareket ettiğim, hep ana nehre akan ve İYİ Parti için her şeyi yapabilecek fedakar, geniş bir yapımız var. Onlarla son süreci değerlendirip bir yol haritası belirleyeceğiz” dedi. 

Geçen 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, yüzde 0,63 oy almıştı. Kavuncu, partisinin Türkiye genelindeki başarısızlığının ardından partideki Teşkilat Başkanlığı görevinden de geçen çarşamba günü istifa etmişti.

Kavuncu'dan önemli açıklama
Buğra Kavuncu’Dan Önemli Açıklama

Genel Başkan Meral Akşener de dün, 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıklamıştı. Sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Kavuncu ise şunları kaydetti:

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıklamasını saygıyla karşılıyorum. Kurucu genel başkanımıza yapacağımız en büyük teşekkür, vereceğimiz en büyük hediye, partimizi güçlendirerek kalıcı hale getirmek ve bu vasıtayla millete hizmeti önceliklendirerek onu gururlandırmaktır. Partimin bu süreci en güçlü şekilde atlatması için mücadeleye devam edeceğim. Bunu hem partimize emek veren on binlerce teşkilat mensubumuza karşı görev hem de 14 Mayıs 2023’te genel seçimlerinde bize oy veren seçmene karşı bir sorumluluk olarak görüyorum.

Aksener
Buğra Kavuncu'dan Önemli Açıklama

Türkiye’de, son 25 yıldır kurulmuş ve bu ölçüde başarı sağlamış başka bir siyasi parti yoktur. Kurumlar, ancak kendileri için fedakarca çalışan, kurumun menfaatini ön planda tutan mensuplarıyla ayakta kalırlar. Bu sayı ne kadar fazlaysa, kurum o kadar güçlü olur. İYİ Parti iktidar olmak için kurulmuş bir partidir. Dolayısıyla kapsayıcı ve kucaklayıcı olmak zorundadır. Marjinal yaklaşımlar, katı ve bağnaz ideolojik söylemler bizi bu hedefe götürmeyecektir. Zira bu alanda, Türk siyasetinde bir boşluk olduğunu düşünmüyorum.

“KADROLAR ÇOK ÖNEMLİDİR”

Son yerel seçimlerde de seçmen iki büyük parti arasında tercihte bulunmuş, bunun dışında kalan sayıca ufak bir orana sahip seçmen, ideolojik yönü ağır basan partileri seçmiştir. Kadrolar çok önemlidir. Farklılıkları bir arada tutabilmek, kurumun kapasitesini ve gücünü doğrudan etkiler. Kurumun kapasitesini ve gücünü doğrudan etkileyen bir başka önemli unsur ise siyaseti ahlaklı bir şekilde yapan kadroların varlığıdır. Siyaseti ahlaklı bir şekilde yapanların gidişi elbette hepimizi üzer ve kapımız onlara her zaman açık olmalıdır. Siyasi yapılar büyük organizasyonlardır.

Dolayısıyla, gerek sistemsel gerekse insani ilişkilerden kaynaklanan gruplaşmalar olabilir. Bunlar doğaldır. Bu gruplar, ufak dereler misali ana nehre aktığı sürece nehri güçlendirir. Ancak dere yatağını değiştirirse o zaman sıkıntı başlar. 7 yıldır beraber hareket ettiğim, hep ana nehre akan ve İYİ Parti için her şeyi yapabilecek fedakar, geniş bir yapımız var. Onlarla son süreci değerlendirip bir yol haritası belirleyeceğiz. Güzel ülkemizin partimizin varlığına ihtiyacı var. Bu şuurla hareket edeceğiz.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz