AKŞENER BIRAKIYOR MU?

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili “Milletimizin bize vermiş olduğu mesaj ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız” açıklamasında bulundu.

Meral Akşener kongreye işaret etti

Meral akşener
İyi Parti Lideri Akşener Ankara’Da

İYİ Parti Lideri, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

Türkiye genelinde belediye başkanlığını kazanan İYİ Parti adaylarının isimlerini tek tek sayarak teşekkür eden İyi Parti Başkanı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Çanakkale ve Aydın Kuşadası’nda sonuçlara itirazların yapıldığını bildirdi.

2023 yılındaki seçime göre milletin sandığa gitme oranındaki düşüşün görmezden gelinemeyeceğini söyleyen Meral Hanım, bu seçimde milletin asıl mesajı iktidara verdiğini ifade etti.

Seçim meydanlarında iktidara ve Erdoğan’a yönelik çağrılarda bulunduklarına değinen Akşener, “Sayın Demirel’in lafıyla ‘Tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Dün akşam AK Parti eriyen oylarıyla yüzleşti. Erdoğan, umarım ki çağrılarımızın sadece milletin sesi olduğunu anlamıştır. Umarım artık tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olması gerektiğini anlamıştır, umarım Sayın Cumhurbaşkanı gereken dersi almıştır.” şeklinde konuştu.

“Sandıklardan çıkan sonucu duymak hepimizin görevdir.” diyen Meral Hanım, sonuçlara ilişkin üzerlerine düşen sorumluluğu alacaklarını belirterek, “Milletimizin bize vermiş olduğu mesaj ve bizim için çizdiği istikamet dorğultusunda gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.” açıklamasında bulundu. 

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz