Başkan Günel’e İYİ Partili Adaylardan Kumpas İddiası!

Kuşadası Belediye Başkanı Günel’e İYİ Partili Adaylardan ‘Kumpas’ İddiası… Günel: ”Meşru Zeminde Hizmet Yolculuğunu Sürdüren Bir Siyasetçiyi Bu Şekilde Yenmeye Çalışanlara Yargı ‘Dur’ Demelidir”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ve İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp’in kendisine ‘kumpas’ kurduğu iddialarını yargıya taşıyor. Başkan Günel, “Meşru zeminde hizmet yolculuğunu sürdüren bir siyasetçiyi bu şekilde yenmeye çalışanlara yargı dur demelidir. Bu sahtecilikle, bu kumpasla seçim kazanacaklarını sananlara 31 Mart’ta Kuşadası halkı sandıkta cevabını verecektir” dedi.

Başkan günel'e i̇yi̇ partili adaylardan kumpas i̇ddiası!
Başkan Günel’E İyi̇ Partili Adaylardan Kumpas İddiası!

2022 yılının Mart ayında Özer Kayalı’yı vurarak yaralayan Can Başar, cezaevinden tahliye olduktan sonra İYİ Partili Başkan Adayları Özer Kayalı ile Behçet Alp’in, gazeteciler Ergün Poyraz ve İbrahim Akbulut aracılığıyla kendisine ulaştığını ve Başkan Günel’e iftira atması karşılığında çeşitli vaatlerde bulunduğunu öne sürdü. Çektiği videoyla durumu kamuoyuyla paylaşan Başar, şu ifadeleri kullandı:

2 1
Başkan Günel'e İyi̇ Partili Adaylardan Kumpas İddiası!

“Ben hayatımda kimseye iftira atmadım kimseden de korkmadım. Hasta olan çocuğuma iyi bir baba olmak istedim. Özer Kayalı olayı için beni kullanmak isteyen insanlar bana vaatte bulunup Ömer Günel’e iftira atmamı istediler. Ben de bu insanları ifşa etmek için tekliflerini kabul ettim. Aslında canlı yayında ifşa edecektim. Beni parayla, mekanlarla satın alamayacaklarını onlara da tüm insanlara da göstermek istedim ama Yeni Haber beni canlı yayına çağırdığında, ben bunları ifşa edeceğimi söyleyince Yeni Haber de kabul etmedi. O yüzden beni canlı yayına almadı. Eğer ki bu dediklerimde tek bir yanlış olduğunu düşünen ve savunan varsa savcılıktan HTS kayıtlarını istesin. Benim elimde de her türlü belge mevcuttur.” 

Can Başar’ın açıklamalarının ardından konuyu yargıya taşımak üzere harekete geçen Günel, Can Başar tarafından ortaya atılan tüm iddiaların yargı tarafından tek tek araştırılması gerektiğini belirtti. Günel, şunları kaydetti:

1 1
Başkan Günel'e İyi̇ Partili Adaylardan Kumpas İddiası!

“Meşru zeminde hizmet yolculuğunu sürdüren bir siyasetçiyi bu şekilde yenmeye çalışanlara yargı dur demelidir. Cumhuriyet Halk Partisi’ni sandıkta, demokrasi meydanlarında yenmeyi beceremeyenler bu tip yollara başvurmaktadır. Bu durum tek kelimeyle rezalettir, vicdansızlıktır. Bu sahtecilikle, bu kumpasla seçim kazanacaklarını sananlara 31 Mart’ta Kuşadası halkı sandıkta cevabını verecektir.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz