Akpolat’tan, AKP’li Genç’e Ucuz Siyaset Tepkisi

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat’tan, AKP’li Ahmet Metin Genç’e ‘Ucuz Siyaset’ Tepkisi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, AKP Trabzon Belediye Büyükşehir Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’in, “UEFA’nın sitesinde güncel olarak hala Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyor” sözlerine tepki gösterdi. Başkan Akpolat, “Ucuz siyasetiniz için şanlı Beşiktaş’ımızı ağzınıza bile almayınız’’ dedi. 

Akpolat'tan, akp'li genç'e ucuz siyaset tepkisi
Akpolat’Tan, Akp’Li Genç’E Ucuz Siyaset Tepkisi

Geçen Pazar günü oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Beşiktaş ve Fenerbahçe Spor Kulüplerini şu sözlerle hedef aldı:

Ahmet metin
Akpolat'tan, Akp'li Genç'e Ucuz Siyaset Tepkisi

“UEFA’nın sitesinde güncel olarak hala Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyorken utanmadan bu iki kulüp 2011’in Süper Kupası’nı oynamaya kalkıyor.’’  

AKP’li Ahmet Metin Genç’e, Başkan Akpolat da şu sözlerle tepki gösterdi:

Riza
Akpolat'tan, Akp'li Genç'e Ucuz Siyaset Tepkisi

“Ucuz siyasetiniz için şanlı Beşiktaş’ımızı ağzınıza bile almayınız. Siyasi ikbali uğruna toplumu kutuplaştıran bir dil kullanmaktan çekinmeyen, Beşiktaş’ın adını ağzına alabilen AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’e başka gündemleri öneririm. Keza siz bizimle baş edemezsiniz, bizi hayal bile edemezsiniz.’’  

Ne Olmuştu?

Trabzonspor Kulübü’nün düzenlediği basın toplantısına katılan AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin 2010-11 Süper Kupa maçını oynama planına tepki gösterdi. Genç’in sözlerine, Beşiktaş’tan yanıt gecikmedi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra meydana gelen saha olaylarıyla ilgili düzenlenen toplantıda, AKP Trabzon adayı Genç, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamalarına yanıt verirken sert sözler sarf etti. Koç’un takımı ligden çekme konusundaki sözlerini değerlendiren Genç, ardından Beşiktaş’la 2011 Süper Kupa planı yaptıkları için iki kulübe tepki gösterdi:

Bjk
Akpolat'tan, Akp'li Genç'e Ucuz Siyaset Tepkisi

Beşiktaş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Biz Beşiktaşız!

121 yıldır Şerefimizle Oynar Hakkımızla Kazanırız.

Müzemizde tek bir haram kupa yoktur. Beşiktaş JK olarak siyasetle aramıza hep mesafe koyarak tüm siyasi partilere eşit durmayı başarmış onurlu bir geçmişe sahibiz.

Siyasi ikballeri doğrultusunda kulübümüzü tehlikeli polemiklere çekmeye çalışanlara bu fırsatı tanımayacağız. Kulübümüzle ilgili yapılan isnadın hiçbir maddi ve hukuki dayanağı yoktur. Önemine binaen belirtmek isteriz ki bu söyleme sebebiyet verenler yapmış oldukları kumpasın bedelini yüce Türk yargısı önünde sanık sıfatıyla yargılanmak suretiyle ödemektedirler. Bu yargılama neticesinde alacakları cezalarla şanlı tarihimizi lekelemek isteyenleri kamuoyu, tüm çıplaklığı ile öğrenecektir.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz