Başkan Kara, ‘Manavgat Kart’ı Tanıttı

Manavgat Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Manavgat Kart’ uygulamasının tanıtımı yapıldı. İlçe sakinleri, bu kart ile Manavgat Şelalesi’ne ücretsiz, Kent Müzesi ve halk plajlarına ise indirimli girebilecek.

Manavgat Belediyesi tarafından kent sakinlerinin sosyal, kültürel ve eğitsel talepleri doğrultusunda hayata geçirilen Manavgat Kart uygulamasını, Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tanıttı. Manavgat Şelalesi’ndeki toplantıya, Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat parti ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Başkan kara, 'manavgat kart'ı tanıttı
Başkan Kara, ‘Manavgat Kart’I Tanıttı

Yıllık abonman ücreti 50 lira olarak belirlenen kart ile vatandaşlar, Manavgat Şelalesi’ne ücretsiz, Kent Müzesi ve halk plajlarına ise indirimli giriş yapabilecek. 

Kartın tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Kara, şunları kaydetti:

“Manavgatlıların, özellikle Sarılar bölgesinde yaşayan insanların bizden bir talebi vardı. Bugünden itibaren Manavgat Belediyesi’nin çıkarttığı Manavgat Kart, sadece Manavgat Şelale’sine değil aynı zamanda Manavgat Kent Müzesi ve halk plajlarının giriş kartı olarak da kullanılacaktır. Belediyemizden kartı temin eden herkesin kartın üzerinde fotoğrafı olacak. Bu karta sahip olarak Manavgatlı olduğunu belgeleyen herkes bu imkanlarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Aynı zamanda şelale içerisindeki işletmelerde bu kartı gösterdiğiniz sürece, ücretlerde yüzde 10 indirimden faydalanabileceksiniz.”

Baskan kara2
Başkan Kara, 'Manavgat Kart'ı Tanıttı

“Manavgatlılar her zaman arkamızda”

Kara, ilçe sakinlerinin desteğini her zaman arkasında hissettiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Hazırlıklarını yaptığımız birçok projemiz var. Zamanla bunları gerçekleştireceğiz. Kısa zaman önce yağlı pehlivan güreşlerimizi yaptık. Türkiye’de bugüne kadar en fazla katılıma sahip olan, en uzun süren güreşleri düzenledik. Birçok projemizi adım adım gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin birçok belediyesinde işçi çıkarılıyorken, 300’ün üzerinde işçi alımı gerçekleştiren tek belediyeyiz. 5 yılda 5 bin insana istihdam hedefiyle yola çıktık. Projelerimiz adım adım hayata geçtikçe, bu hedefimizi çok rahat yakalayacağımızı biliyoruz. Ekip arkadaşlarım, encümen arkadaşlarım, örgütümüz, hep birlikte çalışıyoruz. Manavgatlılar bize her zaman destek oluyor. Bu destek sürdüğü sürece biz çalışmaya devam edeceğiz. Manavgat kazanacak, Manavgatlılar kazanacak ve Manavgat’ın bir dünya markası olarak her yerde adı duyulmaya devam edecek.” 

Tablo
Başkan Kara, 'Manavgat Kart'ı Tanıttı

Toplantının ardından arılar Mahallesi Muhtarı Fehmi Toy, Başkan Kara’ya Atatürk tablosu hediye edildi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz