Orçun Yaşar’ın Adının Verildiği İtfaiye İstasyonu Açıldı

Mansur Yavaş, Görevi Başında Şehit Olan İtfaiye Eri Orçun Yaşar’ın Adının Verildiği İtfaiye İstasyonunun Açılışını Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, İncek’te görevini yaparken şehit olan İtfaiye eri Orçun Yaşar’ın adının verildiği itfaiye istasyonunun açılışını yaptı. Yavaş, “Göreve geldiğimizde birçok bölgede istasyon eksikliği vardı. 5 istasyonumuzu yeniledik. Hizmete bugün açacağımız, şehitlerimizin ismini verdiğimiz iki yeni istasyonumuzla birlikte başkentimizde istasyon sayımızı 48’e çıkarmış bulunuyoruz. Bunun yanı sıra beş yeni istasyonumuz daha bu yıl içerisinde yapımına başlanacak olup istasyon sayımızı yıl içerisinde 53’e çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca yine ilk kez 546 adet tankeri kırsal mahallelere dağıttık ve eğitimlerini verdik” dedi.

Orçun yaşar'ın adının verildiği i̇tfaiye i̇stasyonu açıldı
Orçun Yaşar’In Adının Verildiği İtfaiye İstasyonu Açıldı

ABB Başkanı ve CHP ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş, bugün İncek Şehit İtfaiye Eri Orçun Yaşar İtfaiye İstasyonu’nun açılışını yaptı. Açılışa Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yakup Odabaşı’nın da katıldığı açılışta konuşan Yavaş şunları söyledi:

Itfaiye 1
Orçun Yaşar'ın Adının Verildiği İtfaiye İstasyonu Açıldı

Halkımızın can ve mal güvenliğini korumakla görevli itfaiye teşkilatımızın kahraman evladı Orçun Yaşar’ı görevini yaparken şehit verdik. Aziz hatırasını yaşatmak ve bölgeye hizmet etmek amacıyla ismini verdiğimiz itfaiye istasyonumuzu bugün hizmete açıyoruz. İtfaiye teşkilatımızı güçlendirmek ve alanında çağdaş başkentler seviyesine ulaştırmak için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çalışıyoruz. Bu doğrultuda, çok büyük eksiklikleri olan itfaiye araç filomuzu yüzde 80 oranında yükselttik. Biliyorsunuz, tek köpük kulesi aracı dahi 93 modeldi ve Sayın Murat Karayalçın döneminde alınmıştı. Biz bir adet aldık, iki adet ise organize sanayi bölgeleriyle işbirliği yaparak filomuza kattık.

Toplamda ise 125 yeni aracı filomuza kattık. Bununla birlikte, liyakat esaslı personel politikamız doğrultusunda sadece itfaiye bölümü mezunu gençlerimizden 544 arkadaşımızı itfaiye teşkilatımıza kazandırdık. Böylece yaş ortalamasını düşürürken, deneyimli ekibimize genç arkadaşlarımızı da dahil etmiş olduk.

Itfy
Orçun Yaşar'ın Adının Verildiği İtfaiye İstasyonu Açıldı

Yine göreve geldiğimizde birçok bölgede istasyon eksikliği vardı. 5 istasyonumuzu yeniledik. Hizmete bugün açacağımız, şehitlerimizin ismini verdiğimiz iki yeni istasyonumuzla birlikte Başkentimizde istasyon sayımızı 48’e çıkarmış bulunuyoruz. Bunun yanı sıra beş yeni istasyonumuz daha bu yıl içerisinde yapımına başlanacak olup istasyon sayımızı yıl içerisinde 53’e çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca yine ilk kez 546 adet tankeri kırsal mahallelere dağıttık ve eğitimlerini verdik. Bir yangın anında, insan canının en değerli olduğu ve saniyelerin saatlere dönüştüğü o anda, itfaiye olay yerine gidene kadar müdahale edilebilsin istedik.

“ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILARI İTFAİYE TEŞKİLATLARIMIZA YAŞATMASIN. TÜM İTFAİYECİLERİMİZE KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLİYORUM”

Bilindiği üzere dünyadaki iklim değişiklikleri ülkemizi de etkilemektedir. Ankara İtfaiyesi olarak ülkemizde meydana gelen depremler, seller, orman yangınları ve benzeri doğal afetlerin hepsinde görev aldık. Sadece başkentimizdeki yaraları sarmadık, ülkemizdeki yaralara da merhem olmaya çalıştık. Bu amaçla itfaiye teşkilatımızı her daim güçlendiriyor, arama kurtarma teknik ekiplerimizi modern teknolojiyle donatıyoruz. Bizim anlayışımıza göre gerçek belediyecilik budur. Beton değildir, plastik değildir, ‘proje yapıyorum’ diyerek çöp projelere para harcamak değildir. İtfaiye teşkilatının bu kadar eksiği varken ilk olarak o eksikleri tamamlamaktır. Zor anlarında insanın yanında olmaktır.

Itfaiye
Orçun Yaşar'ın Adının Verildiği İtfaiye İstasyonu Açıldı

İnsan sağlığını ve insan canını her şeyden önce düşünmek ve projeleri buna göre uygulamaktır. İşte gerçek belediyecilik budur. Bu vesileyle şehidimizin kıymetli ailesine de seslenmek istiyorum; sizin evladınız bizim evladımızdır. Tüm itfaiye teşkilatı da sizin evladınızdır. Bizler de sizin artık aileniziz. Şehidimizi de sizi de asla unutmayacağız. Allah bir daha böyle acıları itfaiye teşkilatlarımıza yaşatmasın. Tüm itfaiyecilerimize kazasız belasız günler diliyorum. Bu vesileyle ramazan ayınızı yeniden tebrik ediyorum. Yeni itfaiye istasyonumuzun başkentimize hayırlı olmasını diliyor, az ihtiyaç duyulmasını temenni ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz