Konyaaltı’nda Kadın Oyunları Festivali Başlıyor

Konyaaltı Kadın Oyunları Festivali, yarın seyircisiyle buluşuyor. Kadınları konu alan tiyatro oyunlarının yer alacağı festival, ‘Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi’ adlı oyun ile başlıyor.

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye’nin ve Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali 4. Kadın Oyunları Festivali, yarın ‘Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi’ adlı tiyatro oyunu ile başlıyor.

Konyaaltı'nda kadın oyunları festivali başlıyor
Konyaaltı’Nda Kadın Oyunları Festivali Başlıyor

Atölye Kültür Sanat organizasyonuyla bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek festival, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Festival kapsamında 7 Mart Perşembe günü ‘Bir Tatlı Kaşığı Çamur’, 8 Mart Cuma günü ‘Mavi Müzikhol’, 9 Mart Cumartesi günü ‘Disko Topu’, 10 Mart Pazar günü ise ‘Yan Rol’ adlı oyunlar saat 20.00’de ücretsiz olarak sahnelenecek.

Kadin3
Konyaaltı'nda Kadın Oyunları Festivali Başlıyor

Popülariteden Uzak

Festival direktörü Hasan Aldemir, kadın konusunu nitelikli ele alan tiyatro oyunlarını her türlü popüleriteden uzak olarak seçtiklerini söyledi. Festivalin artık kendi izleyicisini oluşturduğunu vurgulayan Aldemir, “Son zamanlarda neredeyse tek kriter haline gelen tiyatro oyunlarında hangi ünlünün oynadığından ziyade metin üslubu, reji, konu ve oyunculuk performansı festival yönetimimiz tarafından baz alınmıştır. Festivalimiz nitelikli bir tiyatro izleyicisine ulaşmıştır. Bundan da son derece mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kadin2
Konyaaltı'nda Kadın Oyunları Festivali Başlıyor

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en önemli festivallerinden birine ev sahipliği yapacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de tüm vatandaşları ücretsiz sahnelenecek oyunları izlemeye davet etti.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz