Naz Arıcı, Altın Kuğu Kış Oyunlarında Dünya Şampiyonu Oldu

Altın Kuğu Lakaplı Naz Arıcı, World Winter Masters Games 2024’de Zirvede Yer Alarak Dünya Şampiyonu Oldu

Türkiye’de ve uluslararası müsabakalarda başarıdan başarıya koşan Altın Kuğu lakaplı Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Artistik Buz Pateni Milli Sporcusu Naz Arıcı, World Winter Masters Games 2024’de zirvede yer alarak dünya şampiyonu oldu.

Naz arici
Naz Arıcı, Altın Kuğu Kış Oyunlarında Dünya Şampiyonu Oldu

İtalya’nın Lombardy bölgesinde 11-21 Ocak arasında düzenlenen Dünya Masterlar Kış Oyunları’na katılarak artistik buz pateni altın bayanlar kategorisinde unutulmaz bir performansın altına imza atarak rakiplerini eleyen Milli Sporcu Naz Arıcı, 4 yılda bir yapılan ve dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak gösterilen kış oyunlarında dünya şampiyonluğunu oldu.

Naz arıcı, altın kuğu kış oyunlarında dünya şampiyonu oldu
Naz Arıcı, Altın Kuğu Kış Oyunlarında Dünya Şampiyonu Oldu

TÜRK KADINININ GÜCÜNÜ TÜM DÜNYA GÖRDÜ 

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün milli sporcusu Naz Arıcı, “Ülkeme ve kulübüme 6’ıncı kez dünya şampiyonluğunu getirmenin gururunu yaşıyorum. World Winter Masters Games dünyanın en büyük ve en önemli spor organizasyonudur. Böylesine önemli bir turnuvadan şampiyonlukla dönmek benim için çok büyük gurur. Atatürk’ün Cumhuriyetinde yetişen bir kadının neler başarabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Bu anlamlı şampiyonluğu Cumhuriyetimizin 100. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm kadınlara armağan ediyorum. Bu başarının kazanılmasında bana destek olan ve inancını hiçbir zaman yitirmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Naz4
Naz Arıcı, Altın Kuğu Kış Oyunlarında Dünya Şampiyonu Oldu

Yenimahalle’nin ismini gururla temsil eden Naz Arıcı’nın dünyanın en önemli sporcularından biri olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Naz Arıcı Türkiye’nin ismini dünyaya duyuruyor ve Türk Bayrağımızı gururla dalgalandırıyor. Sporcumuzu kazandığı bu büyük başarılardan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Belediye Başkanı Fethi Yaşar Arıcı’yı Tebrik Etti

  • Bütün kategorilerde alınmış en yüksek puan

Şampiyona’da adeta bir kuğu gibi süzülen usta sporcu, bütün kategorilerde bu güne kadar ki en yüksek puanı alarak başarısını sürdürdü.

Arıcı’yı tebrik ederek, Yenimahalle Belediyesi’nin spora ve sporcuya her zaman desteğinin tam olduğunun altını çizen Başkan Fethi Yaşar, “Bugün bir ülkenin spora ve kültüre verdiği değer ne kadar güçlü ise gelişmişliği de o derece ileri oluyor. Spora ve sanata değer veren toplumların geleceği aydınlık olur. Ben Yenimahalle’de o aydınlık yoldan yürüyorum. Onun için de ilçemizin dört bir köşesini spor tesisleri ve kültür merkezleriyle donattık. Bu yatırımlarımızın karşılığını da sporcularımızın başarılarıyla, tesislerimizi kullanan vatandaşlarımızdan gelen güzel geri dönüşlerle alıyoruz. Arıcı’nın başarısı bizleri gururlandırdı. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz