Keçiören’de Canlı Yayında İhale Dönemi Başladı

Keçiören Belediyesi, Canlı Yayında İhale Dönemini Başlattı. İhaleleri Canlı Yayınlayacak

Keçiören Belediyesi şeffaflık ilkesi gereği bir ilke imza attı. Alınan kararla belediyenin bütün ihaleleri canlı yayınlanacak. 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası göreve başlayan Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Açık, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla bundan sonra belediyemizin tüm ihalelerini canlı yayınlayacağız. Vatandaşlarımız sosyal medya platformları üzerinden ihalelerin tamamını takip edebilecek” dedi.

Keçiören'de canlı yayında i̇hale dönemi başladı
Keçiören’De Canlı Yayında İhale Dönemi Başladı

Önceliğimiz şeffaf yönetim

Keçiören Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Gıda Ürünü Alım İhalesi canlı olarak yayınlandı. Canlı yayında yapılan ilk ihalede firmaların sundukları teklifler değerlendirilip ihalenin birinci oturumu tamamlandı. Belediye olarak yapacakları mal ve hizmet alım ihalelerinin canlı yayınlanacağını kaydeden Başkan Özarslan, “İhalelerimizi halkın gözü önünde ve erişilebilir bir şekilde yapacağız. Bu sayede ihale süreçleri, tüm vatandaşlar tarafından izlenebilir hale gelecek.

Foto 5
Keçiören'de Canlı Yayında İhale Dönemi Başladı

Bizim yaptığımız bu uygulama örnek bir uygulamadır. Kamuoyu, belediyemizin ne tür bir yönetim anlayışını benimsediğini ve kaynakları nasıl kullandığını görebilecek” diye konuştu.

Foto 4
Keçiören'de Canlı Yayında İhale Dönemi Başladı

Uygulama vatandaştan tam not aldı

Keçiören Belediyesi’nin canlı yayınladığı ihale çok fazla izlenme alırken, uygulama vatandaşlardan tam not aldı. Yerel yönetimlerde şeffaflığın ve hesap verilebilirliğin artırılması yolunda önemli bir adım atılırken, Keçiören Belediyesi‘nin bu yenilikçi uygulaması, diğer yerel yönetimlere de örnek olacak nitelikte.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz