Iğdır’da 17. Karadeniz Off-Road Kupası için Start Verildi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 17. Karadeniz Off-Road Kupası’nın ilk ayağı için Iğdır’da start verildi. Yarışa Iğdırlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, sürücüler de araçlarıyla gösteri yaptı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, 17. Karadeniz Off-Road Kupası’nın ilk ayağı için Iğdır’da start verdi. Etkinliğe çok sayıda vatandaş ve Iğdır Vali Yardımcıları Abdulkadir Şahin, Akın Oruç ve Ömer Said Karakaş katıldı.

Iğdır'da 17. Karadeniz off-road kupası için start verildi
Iğdır’Da 17. Karadeniz Off-Road Kupası Için Start Verildi

Iğdır Off-Road Kulüp Başkanı Sadık Polat şunları söyledi:

Iğdır’da ilk kez Karadeniz Mali Kupası’nın ilk ayağını gördüğünüz gibi düzenliyoruz. Çok keyifli, çok güzel bir ortamda bu işi yapıyoruz. Karadeniz’den buraya bu organizasyonu getirmek de bizim için büyük bir gururdur. Karadeniz dışında yapılan ilk organizasyondur. Bunu Iğdır’ımıza, kültürümüze, çevremize tanıtmak coğrafya kaderdir kalıplaşmış sözünü kaldırmak için en azından bu bölgenin de bu alanlarda yeterli derecede olduğunu göstermek istedik. Aslında Ağrı Dağı etekleri bu organizasyon için daha çok elverişli bir yer. Alanların hepsi çok müsait. Her yer doğal olduğu için buraya gelen vatandaşların da bundan çok mutlu olacağını düşünüyorum. Buradan keyif alarak illerine döneceğini düşünüyorum.

Igdir2
Iğdır'da 17. Karadeniz Off-Road Kupası Için Start Verildi

Iğdır’dan Iğdır Off-Road Kulübü olarak üç tane aracımız yarışıyor. İlk zamanlarda tek aracımız yarışıyordu. Zamanla biraz daha büyüdük. Bir dahaki senelerde bunun arkası gelir inşallah. Toplamda 23 araç yarışıyor. Karadeniz’den, İran’dan, Azerbaycan’da gelen yarışçılarımız var. Bu uluslararası konseptte bir yarış oluyor.

Igdir1
Iğdır'da 17. Karadeniz Off-Road Kupası Için Start Verildi

Yarışın Erhacı Köyün’de devam edeceği belirtilirken, 17. Karadeniz Off-Road Kupası 2’nci ayak yarışı ise 6-7 Temmuz’da Artvin‘de devam edecek.  

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz