FOMGET Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Ankara Büyükşehir FOMGET Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonluk kupasını Başkent’e getiren Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Spor Kulübü, Kadın Futbol Takımı’na yeni yıldızlar kazandırmak için altyapı seçmeleri yapacak. 2008-2014 doğumlu yaş grupları arasında yapılacak olan kız futbolcu seçimleri, 8-9 Haziran’da Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Spor Kulübü, geleceğin yıldız adaylarını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Fomget kadın futbol takımı, yeni yıldızlarını arıyor
Fomget Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Takım olarak, Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak istediklerini dile getiren  FOMGET Kadın Futbol Takımı Altyapı Sorumlusu Kezban Gülşen Ekşin, seçmeler ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

Eksin
Fomget Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

2000’li yıllarda tohumunu ekmeye başlayan FOMGET Kadın Futbol Takımı, Türkiye’de ve Süper Lig’de marka değeri kazanmış, altyapısında yüzlerce futbolcuya eğitim veren, onlarca sporcuyu milli takıma gönderen bir konum hâline gelmiştir. Tabii ilk yıllardaki ilgisi olmayan kadın futbolunun değerli başkanımız Mansur Yavaş’ın desteğiyle Türkiye’de çok önemli bir konumda olduğu hakikatten bir marka değeri kazanmasına vesile olmuştur. Altyapımızda, ne kadar çok kız çocuğumuza dokunabilirsek, bu çocukları sahada ne kadar çok tutabilirsek, milli takıma ne kadar çok çocuk gönderebilirsek, bu çocukların geleceğini inşa etmekte ne kadar çok rol alabiliyorsak bizim için önemli olan bu.

Futbol2
Fomget Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Bu amaçla hafta içi ve her hafta sonu çeşitli yaş gruplarında eğitim vermekteyiz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki hafta, tüm Ankaralı kız çocuklarımıza sesleniyorum, haftaya Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde sabah 9.00-12.00 saatleri arasında kız futbol takımı seçmelerini gerçekleştireceğiz. Burada bu çocuklarımızın futbolcu olma şansı, müsabakalara çıkma ve FOMGET’imizi en iyi şekilde temsil etme şansı tanıyacağız.

Futbol4
Fomget Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Başvurular telefon üzerinden yapılacak

8-9 Haziran’da düzenlenecek olan altyapı seçimleri, ikişer grup hâlinde düzenlenecek. İlk grupta 09.00-11.00 saatleri arasında 2008/2009/2010/2011 doğumlu adaylar, ikinci grupta ise 11.00-12.00 saatleri arasında 2012/2013/2014 doğumlu adaylar seçmelere katılabilecek.

Futbol
Fomget Kadın Futbol Takımı, Yeni Yıldızlarını Arıyor

Elemelere başvurmak isteyen adaylar ise ‘0535 301 45 61’ numarayı arayarak ya da başvuru tarihlerinde belirtilen saatlerde Sincan Aile Yaşam Merkezi’ne giderek elemelere katılabilecek.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz