EGO Genel Müdürlüğü’nden Açık Artırma

EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY ve Metro ile EGO otobüslerinde unutulan 88 ayrı kalemdeki toplam 2 bin adedin üzerinde eşyayı, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda açık artırma yöntemiyle satışa sundu. 

EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ve EGO Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen açık artırmada; Kayıp Eşya Servisi’nde yaklaşık 1 yıl muhafaza edilen ve sahibine ulaşılamayan cep telefonundan giysiye kadar 88 kalem ve 2 bin adedin üzerinde eşya satışa çıkarıldı. Açık artırma, ABB TV hesabından canlı olarak yayınlandı. 

Ego genel müdürlüğü, otobüs, ankaray ve metrolarda unutulan eşyalari açik artirmayla satişa sundu
Ego Genel Müdürlüğü, Otobüs, Ankaray Ve Metrolarda Unutulan Eşyalari Açik Artirmayla Satişa Sundu

EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bülent Kılıç, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açık artırma ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: 

“2021 ve 2022 yıllarına ait Ego Genel Müdürlüğü’nün toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaları satışa sunuyoruz. Burada yaklaşık olarak 88 çeşit ürün ve 2 binin üzerinde de malzememiz var. 4721 Sayılı Kanunun 770. Maddesi gereği üzerinden 1 yıl geçen ürünleri satıyoruz. Elde edilen gelirler kuruma gelir olarak kaydediliyor. Geçen sene çok yoğundu bu sene çok çok yoğun. Açık artırma açılış fiyatını komisyonumuz belirliyor. Açık artırmayla satıldığı için ürün değerini açık artırmada buluyor.” 

Sahipleri 1 yıl içinde ortaya çıkmazsa satış listesine alınan ve halka açık satışa sunulan eşyalar arasında boks eldiveninden motosiklet kaskına, televizyondan dizüstü bilgisayarına, cep telefonlarından gözlüğe kadar günlük yaşamda kullanılan birçok ürün yer aldı. 

Ego4 1
Ego Genel Müdürlüğü'nden Açık Artırma

AÇIK ARTIRMAYA YOĞUN İLGİ

Her yıl düzenlenen ihalenin sıkı takipçisi olanlar arasında ikinci el eşya satıcıları yer alıyor. İhaleye ilgi gösterenler arasında ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardımında bulunmak isteyen hayırseverler kadar çocuklarına hediye almak isteyen aileler de yer aslıyor.

Ego2
Ego Genel Müdürlüğü'nden Açık Artırma

Açık artırmaya katılan vatandaşlardan bazıları heyecanlarını, şu sözlerle dile getirdi:

-Mustafa Çınar: “Hesapta olmayan bir şey. Telefon almaya geldik, şemsiye almaya geldik drone aldık. Bakalım daha ne alacağız? Drone almak hayalimde bile yoktu.”

Ego5
Ego Genel Müdürlüğü'nden Açık Artırma

-Şerife Eroğlu: “Ben şemsiye aldım. 5 tane şemsiyeyi 350 TL’ye aldım. Dışarıda tanesi 200 TL ye satılıyor. Şemsiye de ihtiyacımdı, aldım iyi oldu.”

-Halil İbrahim Açıkel: “20 tane güneş gözlüğü aldım. bin 500 TL’ye aldım. Bir heyecan oldu bizim için.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz