Ceyhan’da Çölyak hastalarına yardım

Ceyhan Belediyesi, buğday, arpa ve çavdar gibi tahıllarda bulunan glüten adlı proteine karşı vücudun verdiği alerjik tepki ile ince bağırsak başlangıç bölgesinin anatomik yapısının değişmesine neden olan emilim bozukluğu olarak adlandırılan ve aynı zamanda bir ince bağırsak hastalığı Çölyak’la mücadele kapsamında vatandaşlara sosyal yardım yapıyor. 

Çölyak hastalığı ile mücadele Ceyhan Belediyesinden

Çölyak
Ceyhan'da Çölyak Hastalarına Yardım

Ceyhan Belediyesi, Çölyak hastası vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için onlara sosyal yardım ulaştırıyor. 

Colyak hastaligi 4
Ceyhan'da Çölyak Hastalarına Yardım

Ceyhan Belediyesi personelinin evlere kadar ulaştırdığı ürünler, hastalara rahat bir nefes aldırırken, Ceyhan Belediye Başkan Hülya Erdem de hizmete ilişkin şunları söyledi:

Colyak hastaligi 5
Ceyhan'da Çölyak Hastalarına Yardım

“Sorunların üstesinden gelmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden Ceyhanlı hemşehrilerimin hemen tüm sorunlarıyla ilgilenme ve olabildiğince çözüm üretme çabasındayız. Bu hastalıkla mücadele kapsamında belediyemiz imkanlarını sonuna kadar halkımızın hizmetine sunacağız. Birlikte daha güçlüyüz. Komşularımızın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için yanlarında olmaya devam ediyoruz. Ceyhanlılara hizmet bizim için onurdur. Ceyhanlı’ya hizmet benim için bir aşktır, sevgidir.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz