Böcek, Antalya’yı Metro ile Tanıştıracağız

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, ihaleye hazır durumdaki 4. ve 5. Etap raylı sistem projeleriyle, gelecek dönemde Antalyalıları yerin 30 metre altından gidecek metroyla tanıştıracaklarını söyledi.

Muhittin Böcek, seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşları buluşmalarına devam ediyor. Başkan Böcek, Döşemealtı İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği, Salı Sanayici ve İş İnsanları Grubu, Otobüsçüler Odası ve Antalya Ticaret Platformu üyeleri ile bir araya gelerek, gelecek döneme yönelik projelerini anlattı.

Böcek, antalya'yı metro ile tanıştıracağız
Böcek, Antalya’Yı Metro Ile Tanıştıracağız

5 yıl boyunca kimseyi ötekileştirmeden kente hizmet ettiklerini belirten Başkan Böcek, gelecek dönemde Antalya’nın yarınlarını inşa ederken de kent dinamikleri ile birlikte hareket ederek, ilk günkü azim ve kararlılıkla ortak akıl çizgisinden ayrılmadan çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Muhtin
Böcek, Antalya'yı Metro Ile Tanıştıracağız

4. ETABIN 5.5 KM’Sİ YER ALTINDAN

Yeni dönemde 4. ve 5. etap raylı sistem projeleriyle Antalya’yı metro ile tanıştıracaklarını söyleyen Başkan Böcek, 4 Etap Raylı Sistem Hattı’nın ihaleye hazır olduğunu açıkladı. 

18 kilometrelik 4. Etap raylı sistemin Sarısu Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı’nda gerçekleşeceğini anlatan Başkan Muhittin Böcek, “18 kilometrelik hattın 5.5 kilometresi Migros Avm’den itibaren 30 metre altından gidecek. Günlük yaşam devam edecek. Özellikle iş çıkışı, stadyumda oynanan maç çıkışı zamanında oluşan sıkışıklık azalacak” dedi.

Bocek
Böcek, Antalya'yı Metro Ile Tanıştıracağız

KONYAALTI- KUNDU’YA BAĞLANACAK

Başkan Böcek, Antalya’da hızlı ve rahat ulaşım için gereken son adımı 5. Etap Konyaaltı Lara-Kundu Raylı Sistem Hattı ile atacaklarını belirtti. Toplam hat uzunluğunun 22 kilometre olacağını söyleyen Başkan Böcek, 18 istasyonuyla hizmet verecek 5. Etap Raylı Sistem Projesi’nin 6 km’lik kısmının trafiği aksatmadan yerin 30 metre altından yürütülerek tamamlanacağını aktardı.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz