Antalya’da Nostalji Tramvayı Seferlerine Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tramvay hattındaki kot farkını gidererek, engelleri ortadan kaldırdı. Nostalji tramvayı da seferlerine başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tramvay hattındaki kot farkı giderilerek engeller ortadan kaldırıldı. Yapılan düzenlemeyle, engelli vatandaşlar ve diğer dezavantajlı grupların şehir içi ulaşımda daha rahat ve güvenli bir şekilde hareket edebilecek. 

Antalya'da nostalji tramvayı seferlerine başladı
Antalya’Da Nostalji Tramvayı Seferlerine Başladı

Cumhuriyet Meydanı Düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nın nostaljik tramvay hattında başlatılan çalışmalar da bitirildi. Çalışmanın tamamlanmasıyla, Mezbaha-Müze arasındaki nostalji tramvayı seferleri de başladı.

Tramvay1
Antalya'da Nostalji Tramvayı Seferlerine Başladı

Türkiye Sakatlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çalışmaların engelli vatandaşlar için çok önemli olduğunu söyledi. Karavural, şunları dile getirdi:

“Engelli vatandaşlarımız Cumhuriyet Meydanı yapıldığı zamandan bu güne kadar geçişlerde zorluk çekiyordu. Başkanımız Muhittin Böcek’e taleplerimizi ilettik ve burada bir çalışma başlatıldı. Şu anda Cumhuriyet Meydanı bütünleşmiş bir yapıya kavuştu. Tramvay hattındaki kot farkının giderilmesinin yanında görme engelliler için kılavuz çizgileri de yenilendi. Kenti engelli engelsiz herkesin kullanabilmesi gerekiyor. Bu yapılan çalışmalar engelli vatandaşlarımız için erişilemeyen alanları erişilir kılmak adına çok önemli.”

Engelli
Antalya'da Nostalji Tramvayı Seferlerine Başladı

Görme engelli vatandaş Ragıp Ali Yaman ise yapılan çalışmaların hem görme hem yürüme engelli vatandaşlar için güzel bir çalışma olduğunu belirtti. Yaman, “Burada daha önce kaldırımlar çok yüksekti. Görme engelliler için bu durum zorlukları da beraberinde getiriyordu. Yardım almadan karşıya geçemiyorduk. Ayağımız takılarak düşebiliyorduk.

Engelli2
Antalya'da Nostalji Tramvayı Seferlerine Başladı

Tekerlekli sandalyeli arkadaşlarımız düşününce daha da kötü oluyor. Yapılan çalışmayla burada bulunan engel çok güzel bir şekilde aşılmış. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkanımız Muhitttin Böcek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz