Yusuf Tekin’den Öğretmen Ataması Açıklaması

Bakan Yusuf Tekin’den Öğretmen Ataması Açıklaması: ”Öğretmen Sayımız, İhtiyacımızı Cumhurbaşkanımızla Değerlendireceğiz. Sonra da Sayı Açıklanır”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız” açıklamasıyla ilgili “Biz mevcut öğretmen sayımız, ihtiyacımız, onlarla beraber oturup Cumhurbaşkanımıza bir değerlendirme yapacağız. Sonra da sayı açıklanır. Hazine ve Maliye Bakanımızın da olması gerekir bu toplantıda. Sayı olsaydı zaten Cumhurbaşkanımız söylerdi” dedi.

Yusuf tekin'den öğretmen ataması açıklaması
Yusuf Tekin’Den Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Meclis’te AKP’nin grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor” açıklamasının hatırlatılarak “Bir takvim ve sayı var mı” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Biz mevcut öğretmen sayımız, ihtiyacımız, onlarla beraber oturup Cumhurbaşkanımızla bir değerlendirme yapacağız. Sonra da sayı açıklanır. Hazine ve Maliye Bakanımızın da olması gerekir bu toplantıda. Sayı olsaydı zaten Cumhurbaşkanımız söylerdi.”

“Belli bir sayı yok” denmesi üzerine Tekin, “Sayı olsaydı zaten Cumhurbaşkanımız söylerdi” yanıtını verdi.

Yusuf t
Yusuf Tekin'den Öğretmen Ataması Açıklaması

Tekin, “Ücretli öğretmenlerin sayısının 90 bini bulduğu söyleniyor. O yüzden bazı eğitim sendikaları zaten ihtiyacın 90 bin olduğunu ifade ediyor” denmesi üzerine Tekin, “Konuşulan rakamlar, çok büyük oranda eksik ya da yanlış bilgiye dayanan rakamlar. Sayıyı açıkladığımız zaman net rakamları da paylaşacağız. Bizim ihtiyaçlarımız, sürekli revize ediyoruz” diye konuştu.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz