Türkiye’de bir ilk, Mezitli Belediyesi’nden!

Mezitli Belediyesi,Türkiye’de ilk defa sorumluluğu olmamasına rağmen sağlık ocağı yapımı için harekete geçerek, süreci başlatan protokole imza attı.

Mezitli Belediyesi üzerine düşenden fazlasını yapıyor

Mezitli bel2
Türkiye'de Bir Ilk, Mezitli Belediyesi'nden!

Belediye ve Oktay İnşaat arasında Viranşehir Mahallesi’nde bulunan 318 Ada/3 Parseldeki 2574,07 metrekarelik park alanı üzerine, “Mezitli Belediyesi Saime Oktay Sağlık Ocağı” yapılması için anlaşma sağlandı.

Mezitli bel3
Türkiye'de Bir Ilk, Mezitli Belediyesi'nden!

Toplam oturum alanı 127 metrekare olan tek katlı yapının inşaat maliyetinin tamamını karşılayacak olan Oktay İnşaat, yapılacak sağlık ocağı projesinin belediye tarafından onaylanması koşuluyla söz konusu alanda inşaata başlayacak. İmzalanan protokolle, sağlık ocağına, “Mezitli Belediyesi Saime Oktay Sağlık Ocağı” isminin verilmesi karara bağlandı.

Mezitli belediyesi
Türkiye'de Bir Ilk, Mezitli Belediyesi'nden!

Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Oktay İnşaat sahibi Levent Oktay arasında imzalanan protokol ile birlikte, gerekli iş ve işlemlere başlama yetkisi verilmiş oldu.Bu anlaşma, bölge halkının sağlık hizmetlerine daha iyi erişimini sağlamak adına önemli bir adım oldu.

Neset tarhan
Türkiye'de Bir Ilk, Mezitli Belediyesi'nden!

Belediye olarak görevlerinin dışında olmasına rağmen halkın yararına çalışmalara her zaman destek olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “İlçemizde 10 yıllık süreçte sağlık hizmetlerinde önemli adımlar attık. Belediyemizin sorumluluğu olmamasına rağmen halkımızın sağlığı ve mutluluğu için Oktay İnşaat ile bir protokol imzaladık.

Bu iş birliği sayesinde, Oktay İnşaat sağlık ocağının yapımı için gerekli çalışmalara başlamış olacak. Belediye olarak, halkımızın mutluluğu ve sağlığı için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sağlık ocağının Mezitli halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz