Ticaret Bakanlığı’ndan Yalanlama

Ticaret Bakanlığı’ndan Yalanlama: ”İsrail İle İhracat Kısıtlamasına Tabi Olan 54 Ürün Grubundaki 1019 Ürüne, 9 Nisan’dan İtibaren Gümrüklerimizde İhracat Tescil İşlemi Kesinlikle Yapılmamaktadır”

Ticaret Bakanlığı “İsrail’e ihracatının devam ettiği” yönündeki iddialara ilişkin, “İsrail ile ihracat kısıtlamasına tabi olan 54 ürün grubundaki 1019 ürüne, 9 Nisan 2024 saat 09.00’dan itibaren gümrüklerimizde ihracat tescil işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.” açıklamasında bulundu. 

Ticaret Bakanlığının resmi X hesabından “İsrail’e ihracatının devam ettiği” yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail ile ihracat kısıtlamasına tabi olan 54 ürün grubundaki 1019 ürüne, 9 Nisan 2024 saat 09.00’dan itibaren gümrüklerde ihracat tescil işleminin kesinlikle yapılmadığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

Https://ticaret. Gov. Tr/
Ticaret Bakanlığı’Ndan Yalanlama

“Ayrıca söz konusu 1019 ürünün, antrepolar, serbest bölgeler, geçici depolama yerleri ve transit ticaret yoluyla dahi İsrail’e gönderilmeleri de bu kısıtlama kapsamına dahil edilmiştir. Hal böyle iken, kısıtlama kararının alındığı 9 Nisan 2024 tarihinden önce gümrükte ihracat tescili yapılmış herhangi bir yasak kapsamındaki ürünün yola çıkmasını tezvirat haline getirme çabası, sadece uluslararası dış ticaret, gümrükleme, lojistik mevzuatını ve prosedürlerini bilmemekle, ya da kötü niyetle açıklanabilir.

Ticaret bknlg
Ticaret Bakanlığı'ndan Yalanlama

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetinin bu konuda aldığı karar, üzerinde kötü niyetli spekülasyonlara fırsat vermeyecek kadar açık ve nettir ve sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür yalan ve yanlış haberlere itibar etmemelerini ve müsterih olmalarını rica ederiz. Türkiye Cumhuriyeti olarak ilk günden beri yanlarında olduğumuz Filistinli kardeşlerimizin her zaman her alanda her platformda yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz