“Suçişleri bakanı, olarak algılanacaksınız”

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepki göstererek İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya “Bugün MHP’nin ergenekon kayığına binerek gideceğiniz yer Soylu gibi tarihe ‘suçişleri bakanı’ olarak geçmenizi sağlayacaktır. Bir karar veriniz. Ya ‘suçişleri bakanı’ olarak algılanacaksınız ya da işinizi hukuka göre yapacaksınız” diye seslendi.

Tuncer Bakırhan’dan Bakan Yerlikaya’ya: “Ya Soylu gibi ‘suçişleri bakanı’ olarak algılanacaksınız ya da işinizi hukuka göre yapacaksınız”

Suçişleri bakanı süleyman soylu
"Suçişleri Bakanı, Olarak Algılanacaksınız"

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepki gösterdi. Kayyım kararının AKP’nin Kızılcahamam kampında alındığını ileri süren Bakırhan şöyle konuştu:

Sucisleri 3
"Suçişleri Bakanı, Olarak Algılanacaksınız"

“İçişleri Bakanı’nı da buradan uyarıyorum, bugün MHP’nin ergenekon kayığına binerek gideceğiniz yer Soylu gibi tarihe ‘suçişler bakanı’ olarak geçmenizi sağlayacaktır. Bir karar veriniz. Ya ‘suçişleri bakanı’ olarak algılanacaksınız Soylu gibi ya da işinizi hukuka göre yapacaksınız. Biz biliyoruz ki kayyım kararı Kızılcahamam’da alındı.

Sucisleri 1
"Suçişleri Bakanı, Olarak Algılanacaksınız"

Kızılcahamam’da üç günlük kampı toplarken ne demişti AKP Genel Merkezi? Yeni anayasayı tartışacaklarmış, normalleşmeyi tartışacaklarmış, üç gün toplandılar tartıştılar çıka çıka kayyım çıktı, kayyım darbesi çıktı. Halkın iradesine gasp çıktı. Bunların değişim dediği normalleşme dediği işte bu kadardır.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz