Siirt’in Pervari İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

Siirt’in Pervari ilçesinde çıkan kavganın ardından valilik tarafından ilçe merkezi ve köylerde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Siirt’in Pervari ilçesinde seçimi kazanan AKP’li Belediye Başkanı Tayyar Özcan ile DEVA Partili Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşleri arasında arasında çıkan ve 4 kişinin yaralanmasına neden olan kavganın ardından valilik tarafından ilçe merkezi ve köylerde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Siirt'in pervari i̇lçesinde sokağa çıkma yasağı
Siirt’In Pervari İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde belediye başkanlığını kazanan AK Parti’li Tayyar Özcan’ın kardeşi Mustafa Özcan ve DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşi Dindar Bilen arasında çıkan sözlü tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada, Mustafa Özcan ve Dindar Bilen ile 2 kişi yaralandı. Taraflar arasında gerginliğin artması nedeniyle Siirt Valiliği tarafından Pervari ilçe merkezi ve köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “İlimize bağlı Pervari ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 3 Nisan 2024 tarih ve saat: 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir” denildi.

Siirt
Siirt'in Pervari İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

Ne Olmuştu?

Pervari ilçesinde dün akşam saatlerinde husumetli iki grup arasında çıkan tartışma, büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü.

Kavgada, Mustafa Özcan ve Rıdvan Naric ile 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde belediye başkanlığını kazanan AK Parti’li Tayyar Özcan’ın kardeşi Lokman Özcan ve DEVA Partisi Belediye başkan adayı İsmail Bilen’in kardeşi Dindar Bilen, vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı.

İhbarla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ilk müdahalesinin ardından Pervari Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Kavga
Siirt'in Pervari İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

Sağlık durumu ağır olan Dindar Bilen, askeri helikopterle Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

İlçede ve hastane çevresinde taraflar arasında yeni bir olay yaşanmaması için yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bazı şüpheliler gözaltına alınırken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz