Özdağ: ”Her Oy İşgale Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak”

Eskişehir mitinginde konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Bu seçimlerde Zafer Partisi’ne verilen her oy Türkiye’nin işgaline karşı yükseltilmiş bir ses olacak” dedi.

Zafer Partisi tarafından Genel Başkan Ümit Özdağ’ın da katılımıyla dün Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda miting düzenlendi. İlk mitingini Eskişehir’de gerçekleştiren Zafer Partisi, Odunpazarı Meydanı’ndan seçimin startını verdi. Mitinge Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Azmi Karamahmutoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Bartu Soral, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Naşit Birguvi de katıldı.

Eskişehir mitinginde konuşan zafer partisi genel başkanı ümit özdağ, “bu seçimlerde zafer partisi’ne verilen her oy türkiye’nin işgaline karşı yükseltilmiş bir ses olacak” dedi.
Eskişehir Mitinginde Konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Bu Seçimlerde Zafer Partisi’ne Verilen Her Oy Türkiye’nin Işgaline Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak” Dedi.

Türk Halkı Açlıkla Boğuşuyor

Ümit Özdağ mitingde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Sevgili yurttaşlarım, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek partisi Zafer Partisi adına sizleri selamlıyorum. Sevgili yurttaşlarım, sevgili gençler; Erdoğan itibardan tasarruf olmaz diyerek saraylar yapmaya, her gün milyonlarca lira harcamaya, on tane özel jet uçağıyla dolaşmaya devam ederken, Türk halkı açlıkla boğuşuyor. Türk halkının açlıkla boğuştuğu fakr-u zaruret içinde yaşadığının en büyük kanıtı 2022 sonu itibariyle 30.5 milyon insanın sosyal yardım almak zorunda kalmasıyla ispatlanıyor. En az bazılarının çift sosyal yardım aldığını düşünürsek, en az 29 milyon insan bu ülkede sosyal yardım almadan yaşayamıyor. Üstelik fakirler, açlar bunlarla da sınırlı değil.

Ozdag6
Özdağ: ''Her Oy İşgale Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak''

Sosyal yardım alamayan ve çok az gelirle geçinmek zorunda, hayata tutunmak zorunda olan milyonlarca insanımız var. Yaklaşık 9.5 milyon insan SGK primini ödeyememiş. Küçük bir saray azınlığı ve yandaşları lale devrini yaşarken, dar gelirliler, emekliler adeta açlıkla boğuşurken, ekmek 9 lira, simit 10 lira, bir kilo et 700 lira olmuşken sarayda ejder meyveleri yenmeye devam ediliyor.

“ŞİMDİ İSTANBUL’DA POLİS AİLELERİ, İKİ AİLE AYNI EVİ PAYLAŞIYOR”

Barınma sorunu patlaması yaşanıyor. 13 milyon sığınmacı ve kaçağı bu ülkeye doldurdular. Kiralar patladı. Yabancılara ev satışı gerçekleştirdiler. Ev fiyatları kontrol dışına çıktı. Bu kira fiyatları artık memurların karşılayabileceği sınırları çoktan aştı. Hiçbir memur büyük bir şehirde yaşamak istemiyor. Ya da Fethiye’de yaşamak istemiyor. Alanya’da yaşayamıyor. Çünkü ödeyemiyor.

Ozdag2
Özdağ: ''Her Oy İşgale Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak''

Eskiden komünist Bulgaristan’da iki aile bir evi paylaşırlardı. Şimdi İstanbul’da polis aileleri, iki aile aynı evi paylaşıyor. Başka şehirlere, kasabalara geçinemediği için taşınanlar var. Eskiden insanlar ev almak için para biriktirirlerdi. Artık bu hayal oldu. Eskiden memur, işçi emekli olduğu zaman ikramiye alır. O ikramiyesiyle bir ev alır ve emekliliğini kira ödemeden kendi evinde yaşardı. Başını sokacak bir yeri olurdu. Şimdi artık bu mümkün değil.

“SURİYELİLERE GELİNCE VAR, TÜRKLERE GELİNCE Mİ YOK?”

Ülkemizde 16 milyondan fazla emekli, dul ve yetim var. Emekli, dul ve yetimler 7 bin 500 lira alıyorlar ayda. Hayatta kimseniz yok. Dulsunuz, yetimsiniz ve size 7 bin 500 lira veriliyor ve bununla da yaşa deniyor. Ya da 10 bin lira veriliyor emekliye. Bütün hayatı boyunca çalışmış, vergisini vermiş, bu ülkeye hizmet etmiş. Erdoğan dedi ki, ‘bütçede para yok.’ Suriyelilere gelince var, Türklere gelince mi yok Erdoğan?

Ozdag4
Özdağ: ''Her Oy İşgale Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak''

Suriyelilere para bol Türk’ün esnafına, Türk’ün emeklisine, Türk’ün öğrencisine yok. Bu seçimlerde Zafer Partisi’ne verilen her oy Türkiye’nin işgaline karşı yükseltilmiş bir ses olacak. Onun için hepinizden annenizi, babanızı, akrabalarınızı, arkadaşlarınızı bu işgale son vermek için ikna etmeye davet ediyorum.

“BUNLARIN GÖZÜNÜN AÇILMASI 14 SENE SÜRÜYOR”

AK Parti’nin öde gelenlerden birisi Metin Külünk bir tweet atmış. Diyor ki, ‘düzensiz göçler bize silah olarak dönmek üzere. Dikkat etmek zorundayız. Osmanlı İmparatorluğu’nun tasviye edilme sürecinde ırkçı hareketlerin önemli bir payı var.’ Arkadaşlar, kedi besleyenler bilir. Kedi yavrusunun gözü 3 günde açılır. Bunların gözünün açılması 14 sene sürüyor.

Ozdag3
Özdağ: ''Her Oy İşgale Karşı Yükseltilmiş Bir Ses Olacak''

FETÖ’nün terör örgütü olduğunu anlamları 2002-2016. Bu göçlerin tehdit olduğunu anlamaları 2011-2024. Metin Bey aramıza hoş geldiniz. Biz rahat uyuyamıyorduk. Siz de bundan sonra rahat uyuyamayın. Metin Bey’i her şey bir yana, bu siyasi cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Çünkü birçok AK Partili yetkili benimle baş başa kaldıkları zaman diyorlar ki, ‘siz haklısınız.’ Peki benim bu söylediklerimi siz de AK Parti içinde söylüyor musunuz? Söylüyoruz. Ne diyorlar diyorum. ‘Ümit Özdağ gibi konuşma’ diyorlarmış.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz