Narkoçelik-18: 1 ton uyuşturucu yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde uyuşturucu madde imalatçıları ve satıcıları ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-18” operasyonlarında; 1 Ton 57 kg uyuşturucu madde ve 16 Milyon 218 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonlarda 272 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Ali Yerlikaya: ‘Narkoçelik-18’ operasyonlarında 1 ton 57 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

Narkoçelik
Narkoçelik-18: 1 Ton Uyuşturucu Yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen “Narkoçelik-18” operasyonun ayrıntılarını duyurdu. Yerlikaya, zehir tacirlerini ve sokak satıcılarını temizlemeye kararlı olduklarını belirterek, uyuşturucu satıcılarının gençleri ve toplumu zehirlemesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Narkoçelik
Narkoçelik-18: 1 Ton Uyuşturucu Yakalandı

17 İLDE UYUŞTURUCU OPERASYONU 

Yerlikaya’nın açıklaması şöyle:

“Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 210 ekip ve 865 Jandarma personelinin katılımıyla; Antalya, İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Aydın, Nevşehir, Çankırı, Ağrı, İzmir, Osmaniye, Hatay, Adana, Çanakkale, Bingöl, Elazığ, Erzincan ve Tokat olmak üzere 17 ilde “NARKOÇELİK-18” operasyonları düzenlendi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 380 bin adet uyuşturucu hap, 9 kg eroin, 6 kg kubar esrar ile muhtelif miktarda metamfetamin, kokain ve bonzai ele geçirildi. 40 sokak satıcısı yakalandı. 

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 15 milyon 836 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Beş sokak satıcısı yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 719 kg toz esrar, 120 kg kubar esrar ve 57 bin 500 adet kök kenevir ele geçirildi. İki zehir taciri yakalandı. 

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 18,5 kg eroin ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, metamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 73 sokak satıcısı yakalandı. 

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Bir kg kubar esrar, 408 gr metamfetamin ile muhtelif miktarda uyuşturucu hap, skunk ve toz esrar ele geçirildi. 11 sokak satıcısı yakalandı. 

Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai, skunk, kenevir tohumu ve metamfetamin ele geçirildi. 103 sokak satıcısı yakalandı.

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ile Gürbulak Gümrük Muhafaza Müdürlüğünce yapılan ortak operasyonda; 12.5 Lt sıvı metamfetamin ele geçirildi. Dört zehir taciri yakalandı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10 kg kubar esrar ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı. 

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 900 gr eroin ile 142 kg uyuşturucu yapımında kullanılan madde ele geçirildi. 

Hatay İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10,5 kg toz esrar ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai ve kenevir ele geçirildi. 24 sokak satıcısı yakalandı. 

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda skunk ve kök kenevir ile uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Bir sokak satıcısı yakalandı. 

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 6,5 kg toz esrar ele geçirildi.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 2 bin 751 adet uyuşturucu hap ile muhtelif miktarda kokain ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı. 

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; muhtelif miktarda esrar ve kök kenevir ele geçirildi. İki zehir taciri yakalandı. 

Tokat İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; muhtelif miktarda bonzai ile uyuşturucu hap ele geçirildi. Üç zehir taciri yakalandı.

Narkoçelik-18 operasyonları

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz