Muğla Belediyesi’nde Maaşlar 27 bin TL!

Muğla Belediyesi’nin 4 bin 108 personelini ilgilendiren maaş zammı belli oldu. Buna göre en düşük maaş 17 bin TL’den 25 bin 997 TL’ye yükseldi. En düşük maaşı alan grup sadece 146 kişiyle sınırlıyken, diğer tüm personel 26 bin 784 TL ve üzerinde maaş alacak. 4 ayda bir yapılacak olan 9 ilave tediye ile en düşük maaş ortalama 27 bin 47 TL olacak.

DİSK Genel-İş Muğla 2’nolu şube ile yapılan anlaşma doğrultusunda 17 bin TL olan en düşük maaş bu yıl 25 bin 997 TL’ye yükseldi. Bu miktarı 146 kişi alırken, diğer 4 bin 108 kişi 26 bin 784 – 36 bin 222 TL arasında ücret alacak.

Muğla belediyesi
Muğla Belediyesi'nde Maaşlar 27 Bin Tl!

Ortalama Zam Oranı % 53,54 Oldu

4 bin 108 personeli ilgilendiren maaş zammına göre bu yıl çalışan maaşlarına her 4 ayda bir 9 ilave yevmiye daha verilecek ve böylelikle yıllık ortalama zam oranı yüzde 53,54 olacak. Büyükşehir çalışanları 25 bin 997 – 36 bin 222 TL arasında maaş alacak.

Ayrıca Muğla Belediyesi’nde görevli memurların maaşlarına yansıyan sosyal denge sözleşmesi tavan ücrete yükseltildi. Tüm Yerel-Sen ile imzalanan protokole göre, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren memurlar yasal sınırın en üst tutarı üzerinden sosyal denge ödemesini alacak.

Mugla2
Muğla Belediyesi'nde Maaşlar 27 Bin Tl!

Sendika Başkanı Avcı: “İyi Bir Ücrete Ulaştığımızı Düşünüyoruz”

Maaş zammı hakkında açıklamalarda bulunan DİSK Genel-İş Muğla 2’nolu şube Başkanı Yücel Avcı, işçilerin hak ettiği ücreti almak için çalıştıklarını vurguladı. Avcı, “Bizler işçilerimizin hakkını alması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizde de Muğla Büyükşehir Belediyemizle gerekli müzakereler sonucu iyi olduğunu düşündüğümüz bir maaş skalası yakaladık. İşçilerimize hayırlı olmasını dilerken Başkan Osman Gürün’e teşekkür ederiz” dedi.

Mugla3
Muğla Belediyesi'nde Maaşlar 27 Bin Tl!

Muğla Belediyesi Başkanı Gürün: “Bütçemiz Doğrultusunda En Yüksek Ücreti Vermek İçin Çalışıyoruz”

Personel zammı ile ilgili açıklamalarda bulunan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, bütçeleri doğrultusunda çalışanlara en iyi ücreti vermek için çalıştıklarını söyledi. Gürün, “Özellikle işçi emeği ve alın teri bizler için en kutsal değerlerden biridir. Geçtiğimiz yıl çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için asgari ücretin artışından çok yüksek bir artış gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl yüzde 73 zam yaptık. Bu yıl ise kısa vadede ki zam oranımız yüzde 53,54 oldu. Bütçemizin doğrultusunda çalışanlarımıza en iyi ücreti vermek için gayret sarf ediyoruz. Bu mali şartlarda, ülkemizin ekonomik koşullarında tüm bu ücretler iyi gibi gözükse de umarım aynı enflasyon yükselmeleriyle karşılaşmayız ve çalışanlarımız nefes alabilme şansı bulur” diye konuştu.

Dünya’dan ve Türkiye’den En Güncel Haberler İçin Bizi Takip Etmeyi Unutmayın…

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz