MSB: Iraklı Yetkililerle Toplantı Gerçekleştirdi

MSB: Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde Iraklı Yetkililerle Irak- Türkiye Sınır Hattı Güvenliği Ele Alındı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), “2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve beraberindeki heyet, Iraklı yerel yetkililer ile sınır güvenliği toplantısı icra etti. Pençe-Kilit Harekât bölgesinin sınırları içerisinde Iraklı yerel yetkililerle gerçekleştirilen toplantıda, Irak-Türkiye sınır hattının güvenliği ele alınırken Irak vatandaşlarının güvenliğini artırmaya yönelik tedbirler de görüşüldü” açıklamasını yaptı.

Msb: pençe-kilit harekat bölgesinde iraklı yetkililerle irak- türkiye sınır hattı güvenliği ele alındı
Msb: Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde Iraklı Yetkililerle Irak- Türkiye Sınır Hattı Güvenliği Ele Alındı

MSB, 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve beraberindeki Iraklı heyetin yerel yetkililer ile yaptığı toplantıya ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

“Irak’ın kuzeyinde icra ettiğimiz harekâtlar, Irak güvenlik birimleri ile yakın koordinasyon içerisinde gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve beraberindeki heyet, Iraklı yerel yetkililer ile sınır güvenliği toplantısı icra etti. Pençe-Kilit Harekât bölgesinin sınırları içerisinde Iraklı yerel yetkililerle gerçekleştirilen toplantıda, Irak-Türkiye sınır hattının güvenliği ele alınırken Irak vatandaşlarının güvenliğini artırmaya yönelik tedbirler de görüşüldü.”

Bakanlık’tan twitter hesabında şu bilgiler paylaşıldı:

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz