MESKİ, Türkiye’de Bir İlke Daha İmza Atıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Dijital Dönüşüm Projesi Kapsamında Türkiye’de bir İlke Daha İmza Atarak, Su ve Kanalizasyon İdareleri Arasındaki en Kapsamlı Online Hizmetler Uygulamasını Hayata Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, dijital dönüşüm projesi kapsamında Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, su ve kanalizasyon idareleri arasındaki en kapsamlı online hizmetler uygulamasını hayata geçirdi. MESKİ web sitesinde bulunan online işlemler menüsü üzerinden vatandaşlar artık tüm işlemlerini şubelere gelmeden dijital ortamda konforlu bir şekilde gerçekleştirmeye başladı.

Meski̇, türkiye'de bir i̇lke daha i̇mza atıyor
Meski̇, Türkiye’De Bir İlke Daha İmza Atıyor

MESKİ’nin teknolojik yatırımları sayesinde ‘online.meski.gov.tr’ adresini kullanarak sisteme giriş yapan vatandaşlar; ilk abonelik, abonelik devir, abonelik fesih, bilgi güncelleme, borç sorgulama ve ödeme, oku & öde, faturalar ve dekont görüntüleme, fatura itirazı, aboneliğe ait su arıza bildirimi, kaçak su ihbarı, yapılandırma başvurusu, otomatik ödeme talimat sorgulama, randevu işlemleri, geçici kapama, tadilat başvurusu, su kesintileri ile ilgili bilgilendirme işlemlerini yapabiliyor. Böylece, MESKİ aboneleri şubelere gelmeye gerek kalmadan, bulundukları yerden abonelikle ilgili tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabiliyor.

Meski3
Meski̇, Türkiye'de Bir İlke Daha İmza Atıyor

TEZCAN: “EN KAPSAMLI ONLİNE HİZMETLER UYGULAMAMIZI HAYATA GEÇİRMİŞ BULUNUYORUZ”

MESKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Saniye Selvi Tezcan, online abonelik işlemleriyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

Kurumumuzca yürütmekte olduğumuz dijital dönüşüm projesi kapsamında su kanalizasyon idareleri arasında en kapsamlı online hizmetler uygulamamızı hayata geçirmiş bulunuyoruz. Kurumsal internet sitemizde bulunan online işlemler menüsü aracılığı ile artık abonelerimiz tüm işlemlerini şubelerimize gelmeden dijital ortamda gerçekleştirebilirler. Bu kapsamda, Türkiye’de bir ilke de imza atmış olmanın gururunu yaşamaktayız.

Meski2
Meski̇, Türkiye'de Bir İlke Daha İmza Atıyor

Yenişehir, Mezitli, Akdeniz ve Silifke ilçe belediyeleri ile yapmış olduğumuz sistem entegrasyonları sayesinde, ilk abonelik müracaatında gerekli olan tüm evraklar tarafımızca sistem üzerinden kontrol edilerek, işlemler tamamen dijital ortamda tamamlanabilmektedir. Diğer ilçelerimizde ise talepler dijital ortamda alınarak, gerekli evrakların sisteme abone tarafından eklemesi sonrasında süreç yine dijital ortamda tamamlanacaktır. Buna ilave olarak abonelik devir, abonelik fesih ve tadilata istinaden yapılması gereken mühürleme talepleri ile birlikte, sistemimizde kayıtlı abonelik bilgilerine ait güncelleme işlemleri de yine online işlemler menümüz üzerinden yapılabilir.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz