Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Hesenli ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin’in Kurtuluş’unun 102. yıl dönümü dolayısıyla kente gelen Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Azerbaycan askeri dernekler federasyonu başkanı emin hesenli
Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli

Azerbaycan’ı Türkiye’den ayrı görmediklerini belirten Seçer,

“Umuyorum ki önümüzdeki süreçte de her iki devlet için daha güzel, ferah, refahı artmış, huzur ve kardeşlik içerisinde günler olur” 

Vahap Seçer

Ziyarette, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Kemal Cındız, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Mersin Şube Başkanı Fatih Tuncer, Azerbaycan askerleri ile Karabağ gazileri ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım yer aldı.

Vahap seçer, azerbaycan askeri dernekler federasyonu başkanı hesenli ve beraberindeki heyeti ağırladı
Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Hesenli Ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

SEÇER: “AZERBAYCAN İLE TÜRKİYE KARDEŞ MİLLETLERDİR”

Ziyarette konuşan Başkan Vahap Seçer, Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeş milletler olduğunu vurgulayarak, “Azerbaycan’ı her zaman kendimizden ayrı görmediğimiz bir devlet ve millet olarak görüyoruz. Umuyorum ki önümüzdeki süreçte de her iki devlet için daha güzel, ferah, refahı artmış, huzur ve kardeşlik içerisinde günler olur” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mecbur kalmadıkça savaş bir cinayettir’ sözünü hatırlatan Seçer, “Mümkünse savaşmayalım, huzur ve barış içerisinde olalım. Ama gerektiği noktalarda da Türk halkı topraklarını savunacak dirayette, kararlılıkta ve güçtedir” diye konuştu.

Azerbaycan askeri
Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Hesenli Ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

HESENLİ: “MERSİN’İN KURTULUŞUNU BERABER KUTLAMAKTAN ŞEREF DUYUYORUM”

Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli ise, Mersin’in çok önemli bir şehir olduğuna ve Mersin’de olmaktan mutluluk duyduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin Azerbaycan’a her dönemde destek olduğunu söyleyen Hesenli, “Türkiye’nin bütün insanları bizim yanımızda oldu. Türkiye ile gurur duyuyorum. Burada olmaktan mutluyum. Her yıl Mersin’in kurtuluşunu beraber kutlamaktan, gazilerle beraber olmaktan şeref duyuyorum” diyerek, konukseverliğinden dolayı Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

Mersin büyükşehir belediye başkanı vahap seçer 'den, mersin'in kurtuluş'unun 102. Yıl dönümü mesajı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ‘Den, Mersin’In Kurtuluş’Unun 102. Yıl Dönümü Mesajı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ‘den, Mersin’in Kurtuluş’unun 102. Yıl Dönümü Mesajı

” 3 Ocak, bundan tam 102 yıl önce işgale teslim olmayacağını, kimsenin esaretine boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya gösteren Mersin için onur ve gurur günüdür. Sadece güzel memleketimiz Mersin’de değil; tüm Ülkemizde, her türlü imkansızlığa rağmen verilen mücadelenin zaferini coşku ve gurur içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu anlayış içinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve dönemin özgürlük ruhunu rehber edinerek, Mersin’in zengin tarihini, kültürünü, ve hoşgörüsünü yaşatma sorumluluğuyla, gelecek nesillere daha güzel bir miras bırakma gayreti içinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak; kentimizin büyümesi ve kalkınması için, birlik ve beraberlik içerisinde, daha çağdaş ve modern bir kent haline getirme azim ve kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurtuluş mücadelesinde şehit olan kahramanlarımızı ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; tüm hemşerilerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu yarınlar temenni ediyorum.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz