Meral Akşener’den Anıtkabir’e Ziyaret

Meral Akşener’den Anıtkabir’e Ziyaret: ”Kadınları o Kutlu Mirastan Mahrum Etmeye Çalışanlar Olsa da Bizler Yılmayacak, Yıkılmayacak ve Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ne “Bugün, Cumhuriyetimizin ikinci asrında bizi o kutlu mirastan mahrum etmeye çalışanlar olsa da istiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucusu Türk kadınları olarak bizler, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayacak, yıkılmayacak ve işaret ettiğiniz hedef doğrultusunda mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini yazdı.

İYİ Parti Lideri Akşener, bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozalesine çelenk bırakan Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Akşener, Anıtkabir Defteri’ne şunları yazdı:

Meral akşener'den anıtkabir'e ziyaret
Meral Akşener’Den Anıtkabir’E Ziyaret

“TÜM DÜNYADAN ÖNCE KAVUŞTUĞUMUZ HAKLARIMIZIN FARKINDAYIZ”

“Aziz Atatürk; Türk kadınlarının kaderini değiştiren o büyük vizyonunuza duyduğumuz şükranla bir kez daha huzurunuzdayız. Dünyanın dört bir yanında kadınların yaşadığı sorunlar, uğradığı haksızlıklar, karşı karşıya kaldığı adaletsizlikler karşısında bizler; Tüm dünyadan önce kavuştuğumuz haklarımızın ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız.”

“MÜCADELE ETMEKTEN ASLA VAGEÇMEYECEĞİZ”

Nice zor şartların ve imkânsızlıkların içerisinde, Cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğinden faydalanan köy kızları olarak; bizlere bıraktığınız kutlu mirasın ne derece paha biçilmez olduğunun da farkındayız. Ve her ne kadar bugün, Cumhuriyetimizin ikinci asrında bizi o kutlu mirastan mahrum etmeye çalışanlar olsa da istiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucusu Türk kadınları olarak bizler, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayacak, yıkılmayacak ve işaret ettiğiniz hedef doğrultusunda mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Çocuk yaşta içtiğimiz andımıza duyduğumuz sadakatle, Cumhuriyetimizin kazanımlarına her zamankinden daha büyük bir güçle sarılacağız.

Aksener 2
Meral Akşener'den Anıtkabir'e Ziyaret

“KADINI ADINI HAYATIN HER YERİNE YAZACAĞIZ”

İYİ Parti olarak; ‘Mümkün müdür ki; bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?’ sözünüzden aldığımız ilhamla, Türkiye’nin demokratik millî yükselişini, Türk kadınlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin güçlenmesi için önce Türk kadınlarını güçlendireceğiz. Türkiye’nin başarılı olması için önce Türk kadınlarının önünü açacağız. Kadının adını hayatın her yerine altın harflerle kazıyana kadar durmayacak, dinlenmeyecek, yorulmadan yürümeye devam edeceğiz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle büyük Türk milleti için verdiğiniz o büyük mücadeleyi ve biz Türk kadınlarının istikbalini aydınlatan o büyük ufku bir kez daha şükranla selamlıyor, aziz hatıranız önünde minnet ve saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz