Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı

Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı: ”Ankara Yüksek Bir Oyla Mansur Yavaş Belediyeciliğini Tescilledi. Bize Güvenenlerin Başını Eğdirecek Hiçbir İşin İçinde Olmayacağız”

Ankara’da yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Yavaş, mazbatayı aldıktan sonra “Çok şükür Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti ve bizim ‘Mansur Yavaş Belediyeciliği’ adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi. İnşallah bundan sonra da bize güvenenlerin başını eğdirecek hiçbir işin içinde olmadan, aynı şekilde Ankara halkına hizmet edeceğiz ve inşallah hep beraber seçilen belediye başkanlarımızla birlikte Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekliyle ve dünya başkentleriyle yarışır bir başkent yapmak ana hedefimiz olacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçim’inde ikinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Yavaş, bugün eşi Nursen Yavaş ve ailesiyle birlikte Ankara İl Seçim Kurulu’nda mazbatasını aldı. Yavaş, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada “Ben öncelikle beş yıl hizmetten sonra güvenini çok yüksek oranda belirten Ankara halkına çok teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürüm hem il teşkilatımız, ilçe başkanlarımız, gönüllülerimiz ve emek veren herkese, oylarıyla destek olan tüm Ankaralıya. Allah utandırmasın.” dedi.

Mansur yavaş mazbatasını aldı
Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı

Daha önce olduğu gibi hesap verebilen, şeffaf, açık bir şekilde ortak akılla hareket eden sosyal belediyeciliğe aynen devam edeceklerini vurgulayan Yavaş, şöyle devam etti:

Hep iddia ettiğim gerçek belediyeciliğin bizim yaptığımız belediyecilik olduğunu, asfalt ve betondan, plastikten üretilen şeylerin asla ne bir proje ne bir belediyecilik olmadığını söylemiştim. İçinde insan olmayan, insana yaramayan hiçbir şeye de bir kuruş para veremeyeceğimi söylemiştim çünkü bu para halkın parasıdır. Biz onların adına onların verdiği parayı bütçeyi idare ediyoruz.

O zaman bunu son derece dikkatli harcamamız lazım diyordum. Hep bunları anlattım ve çok şükür Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti ve bizim ‘Mansur Yavaş Belediyeciliği’ adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi inşallah bundan sonra da bize güvenenlerin başını eğdirecek hiçbir işin içinde olmadan, aynı şekilde Ankara halkına hizmet edeceğiz ve inşallah hep beraber seçilen belediye başkanlarımızla birlikte Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekliyle ve dünya başkentleriyle yarışır bir başkent yapmak ana hedefimiz olacak

Mansur 1
Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı

“İLK İŞİMİZ TATLAR ARITMA TESİSİ’NİN KREDİSİ OLACAK”

Yavaş, basın mensuplarının “Meclise takılan, bugüne kadar olmayan hangi iş sizin için ilk öncelik olacak” sorusuna şu yanıtı verdi:

Mansur yavaş mazbatasını aldı: ''ankara yüksek bir oyla mansur yavaş belediyeciliğini tescilledi.
Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı: ”Ankara Yüksek Bir Oyla Mansur Yavaş Belediyeciliğini Tescilledi.


Tatlar Arıtma Tesisi’nin kredisi gibi çok önemli işlerimiz orada bekliyor. Önceliğimiz oralardan olacak. Yine insan sağlığını önceleyen projeler olacak. Tek tek detaya girmek istemiyorum ama ben özellikle şunu söylemek istiyorum; bize engel olan ve öncülük eden belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerinde şikayet ettim. Şu anda hiçbirisi belediye meclisinde değil. Ankara halkı onları sandıkta cezalandırdı. Şimdi diyorum ki rakip partiden yeni seçilen 8 belediye başkanı var ve 1 bağımsız belediye başkanı var. İlk meclis konuşmamda yine aynı şekilde onlara 2019’da yaptığım konuşmayı yapacağım. ‘El ele verelim. Ankara halkı bizi Ankara’ya hizmet etmek için seçti. Dolayısıyla farklı partilerden seçilmemiz önemli değildir. Seçim bitmiştir. Artık bir araya gelme zamanıdır.

Gelin birlikte Ankara’nın tümüne hizmet edelim’ çağrımı tekrar edeceğim. Umuyorum ki bu seçimden gereken dersler çıkarılmıştır. Daha önceki dönemde yapılan ne kadar kötü olduğunu Ankara anlayıp onları sandıkta cezalandırmıştır. Ben çağrımı tekrar edeceğim. Artık gerisini kendileri bilir.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz