İstanbul’da 16bin sahte kimlik ele geçirildi

İstanbul’da Göçmen Kaçaklığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda, 16 bin 318 sahte pasaport, kimlik kartı ve sürücü belgesi ele geçirildi. Yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da sahte kimlik operasyonu

Sahte kimlik operasyonu
İstanbul'da 16Bin Sahte Kimlik Ele Geçirildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamaya göre polis, farklı ülkelere ait kimlik ve pasaport yapıldığı ve bu yöntemle göçmen kaçakçılığı suçu işlediği belirlenen kişilere yönelik Avcılar semtinde 3 ayrı eve operasyon yaptı.

Operasyonda A.A.(35), M.A.(43), A.A.A(19) ve E.H.(30) isimli yabancı uyruklu kişiler gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise 16 bin 318 adet sahte pasaport, kimlik kartı, sürücü belgesi, Hava Kara Hudut Kapısı sahte giriş çıkış silikon mühürleri, lazer kesim cihazı, NFC cihazı, kart basım makinesi, renkli yazıcı, lazer markalama kazıyıcı makinesi, pres makinesi, 250 gram altın, 5 bin avro, 800 dolar ve belge üretiminde kullanılan birçok materyal ele geçirildi.

Şüphelilerle ilgili işlemlerin devam ettiği belirtildi.

İstanbul’da Göçmen Kaçaklığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda, 16 bin 318 pasaport, kimlik kartı ve sürücü belgesi ele geçirildi. Yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz