İstanbul’da Kaçak Silah Atölyesi

5 farklı ilçede gerçekleştirilen İstanbul içi operasyonlarda, yasadışı atölyede, 425 tabanca, yaklaşık bin silahın imalatına yetecek parça ele geçirildi.

İstanbul’da ruhsatsız silah üretimi

Silah 1 kopya 1
Temsili Görsel

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince; silah imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik operasyonlar Pendik, Ümraniye, Eyüpsultan, Bayrampaşa ve Sultangazi ilçelerinde gerçekleştirildi. Operasyonlar sonucu, 1 adet yasadışı tabanca atölyesi, 432 adet tabanca, bu tabancalara ait 525 şarjör, yaklaşık 1000 adet imal edecek parça (Tabanca gövdesi, tabanca sürgüsü, açık uçlu silah namlusu, tetik tertibatı, pim, icra yayı, mil, çıkarıcı gibi değişik parçalar) ele geçirildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan 24 şüpheliden 17’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. 7’si hakkında ise adli kontrol kararı  verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tabanca imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışma yürüttü.

Teknik ve fiziki çalışmaların ardından ekipler, ocak ve şubat aylarında Pendik, Ümraniye, Eyüpsultan, Bayrampaşa ve Sultangazi’de 4 ayrı operasyon düzenledi.

İstanbul’da düzenlenen 4 ayrı operasyonda, 432 tabanca ve çok sayıda tabanca malzemesi ele geçirilirken, gözaltına alınan 17 şüpheli tutuklandı.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz