İstanbul Havalimanı’nda Zehir Operasyonu

İstanbul Havalimanı’nda Zehir Operasyonu Düzenlendi. 1 Şüpheli Gözaltına Alındı

Polis ekipleri, Türkiye’de yaşayan endemik türdeki zehirli hayvanların DNA bilgilerinin kopyalanarak zehirlerinin maddi değeri yüksek ilaç yapımında kullanıldığı ihbarı üzerine başlattığı çalışma kapsamında İstanbul Havalimanı’nda operasyon düzenledi. Operasyonda, valizinde 58 adet klipsli poşet içerisinde 1500 kadar akrep, tarantula ve örümcek gibi hayvan bulunan 1 şüpheli gözaltına alındı.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele ekipleri tarafından İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda, valizinde 58 adet klipsli poşet içerisinde 1500 kadar akrep, tarantula ve örümcek gibi hayvan bulunan 1 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul havalimanı'nda zehir operasyonu düzenlendi. 1 şüpheli gözaltına alındı
İstanbul Havalimanı’Nda Zehir Operasyonu Düzenlendi. 1 Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine başlattığı çalışmada, Türkiye’de yaşayan endemik türdeki zehirli hayvan türlerinin DNA bilgilerinin kopyalanarak ve zehirlerinin sağılma yöntemiyle biriktirilerek maddi değerleri yüksek ilaç yapımında kullanıldığını belirledi. Polis ekipleri, yurt dışına çıkarılması yasak olan bu hayvan türleri ile ilgili İstanbul Havalimanı’nda operasyon düzenledi.

Operasyon2
İstanbul Havalimanı'nda Zehir Operasyonu

Operasyonda, şüpheli bir kişinin valizinde yapılan aramada, içinde sıvı bulunan 88 adet plastik tüp şişe ile 58 adet klipsli poşet içinde yaklaşık 1500 tane endemik türde akrep, tarantula, örümcek vb. hayvan ele geçirildi. Şüpheli gözaltına alınırken, polis araştırmasında akrep zehirlerinden elde edilen 1 litre ilacın piyasa değerinin 10 milyon dolar (320 milyon lira) olduğunun belirlendiği bildirildi. 

Gözaltındaki şüphelinin işlemleri devam ediyor. 

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz