İran Cumhurbaşkanı Reisi Hayatını Kaybetti

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Hayatını Kaybetti. İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Birlikte İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan’ı da Taşıyan Helikopterin Enkazına Ulaşıldı ve Kazada Kurtulan Olmadığı İran Makamlarınca Açıklandı. İran Devlet Televizyonları Yas Yayınına Başladı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin dün meydana gelen helikopter kazası sonucu hayatını kaybettiği İran resmi makamlarınca duyuruldu. Reisi ile birlikte İran Dışişleri Bakanı Emir Abdullahiyan’ın da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldığı, kazazedelerin tamamının hayatını kaybettiği duyuruldu.

İran devlet televizyonları, gece boyunca kaza bölgesine ulaşmaya çalışan arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını aktarmış, sabah saatlerinde bölgeden gelen son bilgileri paylaşmıştı. 

İran’ın resmi haber ajansı IRNA, gün ışığıyla birlikte helikopter enkazının bulunduğu bölgeden alınan ilk görüntüyü paylaştı. Fotoğrafta helikopterin sarp bir yamaçta neredeyse tamamen paramparça olduğu görülüyor.

İran cumhurbaşkanı reisi hayatını kaybetti
İran Cumhurbaşkanı Reisi Hayatını Kaybetti

Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopterinin düşmesi Tahran yönetimini alarma geçirmişti. Reisi’nin hayatını kaybettiğinin resmen duyurulmasının ardından IRNA, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın ölümü üzerine hükümetin kabineyi olağanüstü toplantıya çağırdığını duyurdu.

Iranb2
İran Cumhurbaşkanı Reisi Hayatını Kaybetti

Ne Olmuştu?

 İran devlet televizyonu, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopterin kaza geçirdiğini ve yardım ekiplerinin kazanın yaşandığı bölgeye ulaşmaya çalıştığını duyurdu.

İran devlet televizyonu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında baraj açılışına katılan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin konvoyundaki bir helikopterin İran’ın Doğu Azerbaycan Eyaleti’ndeki Verzigan şehri yakınlarında kaza nedeniyle acil iniş yaptığını duyurdu. Acil iniş yapan helikopterde Cumhurbaşkanı Reisi’nin de olduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Helikopterin Arama Kurtarma Faaliyetlerine Katılmak Üzere Bir Akıncı İHA ve Cougar Tipi Helikopter Görevlendirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, İran Cumhurbaşkanı ve heyetinin kaza kırıma uğrayan helikopterinin arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere bir Akıncı İHA ve bir gece görüş kabiliyetli Cougar tipi helikopterin görevlendirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, İran makamlarınca Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yapılan talebe istinaden İran Cumhurbaşkanı ve heyetinin kaza kırıma uğrayan helikopterinin arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere bir Akıncı İHA ve bir gece görüş kabiliyetli Cougar tipi helikopter görevlendirdi.  

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz