İBB Halk Market ile Üreticiden Sofraya  

İBB Halk Market ile üreticiden sofraya: Son dönemde en çok satılan ürünler palamut lakerda, İzmir tulum peyniri ve zeytinyağı oldu 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Halk Market, yurdun dört bir yanındaki üretici kooperatiflerinin yöresel ürünlerini uygun fiyata satmaya devam ediyor. İnternet sitesi üzerinden alışveriş imkanı sunan Halk Market’te 800’ün üzerinde ürün çeşidi bulunuyor. İBB Halk Market internet sitesinden yapılan alışverişleri dileyen ‘adrese teslim’ alırken; dileyen ‘Gel-Al’ seçeneğiyle Beylikdüzü’nde bulunan ‘İBB Halk Market Deposu’ndan alabiliyor. Son dönemde Halk Market’te en çok satılan ürünler ise palamut lakerda, İzmir tulum peyniri, çay ve zeytinyağı oldu.

İbb halk market ile üreticiden sofraya
İbb Halk Market Ile Üreticiden Sofraya

İBB iştiraki İSYÖN A.Ş. tarafından kurulan İBB Halk Market, yurdun dört bir yanındaki üretici ve kadın kooperatiflerinin ürettiği yöresel ürünleri uygun fiyatlarla satmaya devam ediyor.  Markette, temel gıda ürünlerinden kahvaltılık ürünlerine, atıştırmalıklardan içeceklere, kozmetik ürünlerinden zeytinyağına kadar 800’ün üzerinde ürün çeşidi bulunuyor. İBB İSYÖN AŞ Genel Müdürü Hamdi Arpa, Türkiye’nin pek çok yerindeki kooperatiflerin ürünlerini internet ortamında pazarlayacak bir sistem kurulduğunu ifade ederek yaklaşık 60 kooperatifle çalışıldığını belirtti. Arpa, “Kendi tesislerimizde ürettiğimiz palamut lakerda, torik lakerda, palamut tuzlama gibi su ürünleri de İBB Halk Balık markası ile satılıyor” dedi.

Ibb
İbb Halk Market Ile Üreticiden Sofraya  

İBB Halk Market sitesi üzerinden yapılan siparişler, Türkiye’nin dört bir yanına anlaşmalı kargo firmaları ile kısa sürede teslim ediliyor. Ayrıca isteyenler için Gel-Al seçeneği ile Beylikdüzü’nde bulunan deposundan teslim almak da mümkün.  

“En çok terhcih edilen ürün Palamut Lakerda”

İBB Halk Market’te satışa sunulan ürünler, sadece İstanbul’dan değil tüm Türkiye’den ilgi görüyor. Son 1 yıl içerisinde en çok alışveriş yapan şehirler; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Eskişehir oldu. Halk Market’te en çok satılan ürünler ise palamut lakerda, İzmir tulum peyniri, çay ve zeytinyağı oldu.

Ibb5
İbb Halk Market Ile Üreticiden Sofraya  

“Çiftçiler de destekleniyor”

Proje, tüketicilere uygun fiyata kaliteli ürün satmanın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftçilerin de yüzünü güldürüyor. Çiftçilere tohum, fide ve yem dağıtarak üretim aşamasında destekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Halk Market e-ticaret projesi ile Türkiye’nin her yerindeki kooperatiflere ürünlerin pazarlanması konusunda imkan ve destek sağlıyor. www.halkmarket.istanbul sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

Ibb7
İbb Halk Market Ile Üreticiden Sofraya  

Sipariş oluşturulduktan sonra Gel-Al seçeneğiyle teslim almak isteyenler, Beylikdüzü Dereağzı Mh. Denizyolu Cd. No:28’de bulunan Gürpınar Su Ürünleri Hal Kompleksi’nden ürünlerini alabilirler.  

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz