Gazeteci Enver Aysever Gözaltına Alındı

Gazeteci Enver Aysever, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Gözaltına Alındığını Duyurdu.

Gazeteci Enver Aysever, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gözaltına alındığını duyurdu. Aysever, mesajında; “Ankara Esenboğa Havaalanında göz altına alındım” dedi. 

Enver Aysever Gözaltından Bildiriyor


Enver Aysever Twitter Paylaşımı

Mahkemeye çıktım ve serbest bırakıldım, yargılama yapılacak daha sonra… Tahmin edin şikayetçi kim? AHMET TUNCAY ÖZKAN Saat 14.00’de yayın yapıp her şeyi ama her şeyi anlatacağım. Söz konusu suç

@tele1 de yaptığım konuşma. Görüşürüz.

Enver Aysever Kimdir

Enver Aysever,Türk gazeteci, roman ve oyun yazarı, televizyon sunucusu ve “Yunus Nadi Roman Ödülü” sahibi yazar.

Bir Gün gazetesinde günlük, Boyun Eğme dergisinde ise haftalık köşe yazıları yazmakta ve aynı zamanda Tele1’de Gündeme Not adlı televizyon programını hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca kendi adıyla açtığı YouTube kanalında da paylaşımlar yapmaktadır.

Gazeteci enver aysever gözaltına alındı
Gazeteci Enver Aysever Gözaltına Alındı

Enver Aysever, lise yıllarında amatör olarak tiyatro ile ilgilenmeye başladı. 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi sosyoloji bölümüne başlamadan hemen önce “Durdurulmuş Zamanın Fotoğrafı” adlı ilk profesyonel oyununu yazdı, sahneye koydu ve oyuncu olarak yer aldı. Oyunun provaları Galatasaray Lisesi’nin jesti sayesinde okulun Tevfik Fikret Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilebildi. İlk gösterimleri Beyoğlu Tünel semtindeki Baro Han adlı iş hanında bulunan tiyatro salonunda gerçekleştirildi. Kurucusu olduğu Tiyatro Çisenti adlı tiyatro topluluğunda uzun yıllar yazar, yönetmen, oyuncu ve sanat yönetmeni görevlerini yürüttü. “Renkler ve Günce”, “Yağmurla Gelen Yüzler”, “Yabancı’da Camus”, “Açık Evlilik”, “Dilekçe”, “Frankie and Johnny”, “Bir İstanbul Masalı”, “Şimdi Yaşa Sonra Öde” gibi oyunların yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendi. Atilla İlhan’ın şiirlerinden yararlanarak “Ne Kadınlar Sevdim” adlı oyunu yazdı ve sahneye koydu. Sonraki yıllarda çocuk oyunları yazmaya yöneldi. “Bebişler Karnavalı”, “Renkler Cumhuriyeti”, “Beyaz Dişler Ülkesi”, “Güneşi Güldüren Soytarı”, “Kakaolu Olsun”, “Yaşamak Güzel Arkadaşım” adlı çocuk oyunları bu döneme aittir.

Kitap
Gazeteci Enver Aysever Gözaltına Alındı

TV8’de “Lacivert”, NTV Radyo’da “Kurşun Kalem” başlıklı edebiyat programlarını hazırladı ve sundu. TV8 kanalında “Haber Aktif” programının içinde “Yazın Aktif” köşesinin sürekli konuğu olarak yorum ve eleştiriler yaptı.

2007 yılından itibaren Sky Türk kanalında “Aykırı Sorular” başlıklı programı hazırlayıp sundu. Yine Sky Türk kanalında aralarında Kemal Kılıçdaroğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat, Şaban Dişli ve Metin Karakaş’ın katıldığı tartışmaların da yer aldığı “Ayrıntılar” başlıklı tartışma programını da hazırlayıp sundu. Aynı kanalda “Siyasal Analiz”, “Sokağın Sesi”, “Üç Soru İki Yorum”, “Zamana Karşı” adlı programları hazırladı, sundu ve yorumcu olarak görev aldı. Kanaltürk kanalında “Gündem Demokrasi”, “Ters Cephe”, “Pazar Politika” programlarında yorumculuk yaptı.

2011-12 sezonunda CNN Türk kanalında “Dört Bir Taraf” programında Altan Öymen, Nazlı Ilıcak ve Nagehan Alçı ile birlikte yorumcu olarak yer aldı. Aysever, CNN Türk’te “Aykırı Sorular” başlıklı programı hazırlayıp sundu.

Bir süre Cem Vakfına yakın olan Cem TV kanalının yayın danışmanlığını yaptı.[1]

Bir dönem de Halk TV’de program hazırlayıp sundu. 2020 yılı Eylül ayında bu kanaldaki görevi son buldu.[2]

Tele1 kanalında hafta içi her sabah “Gündeme Not” isimli programı hazırlayıp sunmaktaydı fakat şu anda Begümhan Aydoğan ile Flash Haber TV kanalında “Ters İstikamet” isimli programı sunmaktadır.[3] 2022 yılında ise Tele1’den istifa etmiştir.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz