Erdoğan’dan CHP’ye İadeiziyaret Kararı

Özel’i CHP’nin Seçim Başarısı Dolayısıyla Tebrik Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İadeiziyaret Mesajı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmede, Özel’i CHP’nin seçim başarısı dolayısıyla tebrik ettiği, ayrıca Erdoğan’ın CHP’ye en kısa zamanda iadeiziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP Genel Merkezi’nde 1 buçuk saat süren görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi’ne geçerek görüşmenin içeriğini kurmaylarıyla değerlendirdi.

Alınan bilgiye göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel, görüşmeyi kurmaylarına olumlu değerlendirdi, nezakete önem verildiğinin altını çizdi ve görüşmeden memnun ayrıldı. Özel-Erdoğan görüşmesi, her iki tarafın da birbirini dinlediği bir görüşme olarak nitelendi. Görüşmenin, AKP Genel Merkezi’nde yapılması, CHP’nin önerdiği yerlerden biri olduğu için olumsuz olarak değerlendirilmedi.

Erdoğan'dan chp'ye i̇adeiziyaret kararı
Erdoğan’Dan Chp’Ye İadeiziyaret Kararı

Özel’in Gündemindeki Tüm Konular Konuşuldu

Özgür Özel görüşmede, ”yerel seçimlerde AKP’den CHP’ye geçen belediyelerdeki borçlar ve hazır projelerin onaylanması, ekonomik kriz ve yüksek enflasyon, Türkiye’nin dış politikadaki temsili, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasında yaşanan tartışmayla başlayan yargı krizi, en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çıkarılması, Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs’ta kutlamalarına kapatılması, Gezi Davası tutukluları ve hasta tutuklular, atanamayan öğretmenler” başlıklarındaki görüşlerini anlattı.

Görüşmede, Özel’in gündeminde olan tüm konuların konuşulduğu belirtildi. Erdoğan’ın gündeminde olan yeni anayasa konusu da görüşülen başlıklardandı. Parti kaynakları, üzerinde konuşulan belli konularda “Evet, ne yapabiliriz” şeklinde öneriler sunulduğunu aktardı.

Erdogan ozel
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ile Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde Bir Araya Geldi. (Fotoğraf: Alp Eren Kaya)

Erdoğan’dan Seçim Başarısı Tebriği 

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel’i CHP’nin yerel seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Bayramlar, özel tarihli günlerde iktidar ve ana muhalefet partisinin görüşmesinin gerektiğinin altı çizilen ziyarette, bu tür görüşmelerin faydalı olduğu konusunda mutabık kalındı.

Erdoğan, Özel’e İadeiziyaret Yapacak

Görüşmede, partilerin paylaştığı görsellerde Erdoğan’ın yanında boş bir koltuk olduğu dikkatleri çekmişti. CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP lideri Özel, boş koltuğa itiraz etti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu bir nezaketsizlik olarak algılamayın. Daha önceki ziyaretlerde de koltuk düzeni böyleydi” ifadelerini kullandı. Ardından Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’a, “Bunun telafisi için biz de en kısa zamanda CHP Genel Merkezi’ne bir iadeiziyaret yapalım” dediği öğrenildi.

Görüşmenin tamamında CHP’den Namık Tan, AKP’den de Mustafa Elitaş bulundu. Görüşmeye, hiçbir bakanın dahil olmadığı da bildirildi.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz