Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Teslim Aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) seçilen Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mazbatasını aldı.

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) seçilen Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mazbatasını aldı. Törende konuşan İmamoğlu, “Allah mahcup etmesin, bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına, doğasına, havasına, yaşam kalitesine, çocuklarına, gençlerine kadınlarına hayata dair bütün unsurlarıyla çok özenli, çok nitelikli bir beş yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur” dedi.

Ekrem i̇mamoğlu mazbatasını teslim aldı
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Teslim Aldı

AKP’li rakibi Murat Kurum’a yaklaşık 1 milyon oy fark atarak yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. İstanbul Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda yapılan törende açılış konuşmasını yapan İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Seçkin Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederek şunları söyledi:

“Mazbata kamusal bir göreve seçilen kişilere, o işin yerine getirilmesine ehil olduğunu, usul ve yasaya uygun bir şekilde seçildiğini gösteren bir belgedir. Sayın İmamoğlu İBB başkanlığına ilk olarak 2019’da seçilmiş ve 5 yıl sonra 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yaklaşık yüzde 51 civarında oy almış, ikinci kez seçilme başarısını göstermiştir. Artık İBB oylarına itiraz gelse bile itirazın sonucu değiştirmeyeceğini açıktır, bu nedenle mazbata almaya hak kazanmıştır.”

Ekrem3
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Teslim AldıTörende konuşan Ekrem İmamoğlu ise sorumluluklarının farkında olduklarını ve gururlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ


“Birlikte bugün burada bulunan değerli belediye başkanlarımız, hanımefendiler, beyefendiler, sevgili basın mensupları, benim için elbette çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz ve çok mutluyum, çok onurluyum, gururluyum. Elbette sorumluluğumuzun farkındayız.

Ekrem
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Teslim Aldı

16 Milyonun Mazbatası

Bu bağlamda bugün burada İstanbul şehrimize yakışan İstanbul gibi kadim bir kentin seçim sonrası dünyasına değer katan böylesi bir ortamın hazırlanmasından ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum. Güzel bir an olmuştur. İstanbul halkına yakışan bir ortam sağlanmıştır. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Değeri çok büyük, sorumluluğu çok büyük.

Arzumuz Nitelikli Bir 5 Yıl Daha Yaşatmak

Allah mahcup etmesin, bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına ben hatta ilave yapıyorum bütün insanlığa, çünkü İstanbul sadece bu şehirde yaşayanlarının ya da ülkemizin insanlarının duyguları değil bütün insanlığın duygularının beslendiği bir kenttir. Bu bağlamda şehrin insanına, doğasına, havasına, yaşam kalitesine, çocuklarına, gençlerine kadınlarına hayata dair bütün unsurlarıyla çok özenli, çok nitelikli bir beş yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur.

5
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Teslim Aldı

Bunu yaparken yükümüzü hafifletecek tek şey vardır; o da bütün şehrin yetenekli insanlarının dünyanın belki de en kıymetli insan kaynağının bulunduğu böylesi kadim bir şehrin her insanından her bireyinden faydalanmanın yöntemlerinin daha da yukarıya taşımak ki o da zaten çok güçlü bir demokrasi anlayışına denk düşüyor. Bu konuda da çok kararlı, çok istekli ve asla bu işin sahibi olduğunu değil, bu işin emanetçisi olduğunu ve temsilcisi olduğunu bilen bir anlayışla beş yıla talibiz. Bunu başaracağımızı çok değerli bir beş yılı geçirdiğimizi, bundan sonraki beş yılda da bu değeri arttırarak, bu bilinci arttırarak daha da iyi bir beş yılın geçireceğimize eminim.

Değerli Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere bütün bireylerine emekçisine herkese tek tek teşekkür ediyorum. Büyük bir emek var bu işin arkasında”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz