Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan

Çankaya Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Çalışmalarını Hızlandırdı

Cumhuriyetin 100. Yılına armağan diyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya’dan bir armağan olacak. Çankaya Belediyesi’nin yatırım tarihinin en büyük projesi, Atatürk Kültür Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor. Türkiye’nin ikinci, Ankara’nın en büyük kültür merkezi olma özelliğine sahip merkez, Başkentin sanat yaşamına büyük değer katacak.

Türkiye’nin ikinci, ankara’nın en büyük kültür merkezi olma özelliğine sahip merkez, başkentin sanat yaşamına büyük değer katacak.
Türkiye’nin Ikinci, Ankara’nın En Büyük Kültür Merkezi Olma Özelliğine Sahip Merkez, Başkentin Sanat Yaşamına Büyük Değer Katacak.

Büyük bir bölümü tamamlanan Kültür Merkezi, çalışmalar hızla tamamlanarak, 2024’te hizmete açılacak.

Ataturk kultur merkezi insaati
Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan

Başkentin eser yapıları arasına girecek olan Atatürk Kültür Merkezi, Ankara’nın önemli arterlerinden Eskişehir Yolu üzerinde bulunuyor. Atatürk Kültür Merkezi 22 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine inşa ediliyor.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına atfen çankaya'dan bir armağan olacak
Cumhuriyetimizin 100. Yılına Atfen Çankaya’Dan Bir Armağan Olacak

Uluslararası mimari örneklerden hareketle, seyirci ve sanatçıların tüm ihtiyaçlarına göre tasarlanan merkez, akustiğiyle dünya standartlarına sahip olacak. Bin ve 500 kişilik iki salondan oluşan Atatürk Kültür Merkezi, galeri kullanımlı fuayesiyle de önemli sergilere ev sahipliği yapacak. Merkez, planlanan 250 araçlık otoparkı ile de misafirlerine kolaylık  sağlayacak.

“CUMHURİYETİN 100. YILINA ARMAĞAN”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “En büyük yatırımlarımızdan biri olan Atatürk Kültür Merkezimizde inşaat çalışmalarını hızlandırdık. Belediyemiz tamamen kendi kaynaklarıyla bu merkezin inşasını tamamlıyor. AKM, Cumhuriyetimizin 100. yılına atfen Çankaya’dan bir armağan olacak” diye konuştu. 

Atatürk Kültür Merkezi İnşaatı 30 Kasım 2016 Tarihinde Başladı

30 Kasım 2016 tarihinde, Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı Atatürk Kültür Merkezi‘nin temelini Kılıçdaroğlu ve Başkan Taşdelen birlikte attılar. Çankaya Belediyesinin Başkente kazandıracağı eser yapı, 22 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olacak.

Temel atma toreni
30 Kasım 2016 Tarihinde Kılıçdaroğlu Ve Alper Taşdelen Atatürk Kültür Merkezi’Nin Temelini Birlikte Attılar.

Uluslararası mimari örneklerden hareketle, seyirci ve sanatçıların tüm ihtiyaçlarına göre tasarlanan merkez, orkestra çukuru ve akustiğiyle dünya standartlarına sahip olacak. Bin ve 500 kişilik iki salondan oluşan Atatürk Kültür Merkezi, galeri kullanımlı fuayesiyle de önemli sergilere ev sahipliği yapacak. Merkez, planlanan 250 araçlı otoparkı ile de misafirlerine kolaylık sağlayacak.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz