Chris Botti, 17 Mayısta Harbiye Konseri

Grammy ödüllü trompet sanatçısı Chris Botti, JRO Yatırım ana sponsorluğunda 17 Mayıs Cuma akşamı saat 21.00’de, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek. 

Chris Botti İstanbul’da

Chris botti
Chris Botti, 17 Mayısta Harbiye Konseri

Müzik dünyasının en çok satan çağdaş caz trompet sanatçılarından Botti, kariyeri boyunca Sting, Paul Simon, Barbra Streisand, Lady Gaga gibi ünlü isimlerle sahne aldı. Çok sayıda altın ve platin plak kazanan sanatçı, dünyaca ünlü orkestralarla prestijli sahnelerde konserler verdi. 

Türk müzikseverlerin de yakından takip ettiği Chris Botti, 41 konserlik dünya turnesinin İstanbul ayağında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla buluşacak. Kod Müzik ve BWO Entertainment iş birliğiyle gerçekleştirilecek konserde Chris Botti, beş özel konuğu ve orkestrasıyla birlikte müzik tutkunlarına büyüleyici bir akşam vadediyor.

CAZ, POP VE KLASİK ARASINDA BİR YOLCULUK

Sanatında duygusal derinlik ve teknik ustalıkla öne çıkmayı başaran Chris Botti müziğini, “Müziğim her zaman caz, pop ve klasik arasında bir yolculuk vadeder” sözleriyle anlatıyor.  Bu yolculuk, onun müziksel ifadesini ve sınırları zorlama biçimini gözler önüne seriyor.

SANATSAL YENİDEN DOĞUŞ: ‘VOL. 1’

Botti, Blue Note Records etiketiyle yayınladığı, caz ve pop müziğin sınırlarını zorladığı son albümü “Vol.1”ı yeni bir başlangıç olarak görüyor. Sanatçı, 60 yaşında kaydettiği albüm için “Dünyadaki birçok şey gibi, kariyerimde de bir yeniden başlama zamanıydı” diyor. Orkestral düzenlemelerin bir kenara bırakıldığı albümde, akustik caz ve klasik standartlara odaklanılarak müziğin sadeliği ön plana çıkarılıyor.

DÜNYANIN EN GÜZEL 50 İNSANI LİSTESİ 

Sanatçı 2013 yılında “Impressions” albümüyle En İyi Pop Enstrümantal Albüm kategorisinde Grammy Ödülü kazandı. Ayrıca 2008’de “Italia” ve 2010’da canlı kayıt albümü “Chris Botti in Boston” ile üç adaylık aldı. Albümlerinin dördü Billboard caz albümleri listesinde bir numaraya ulaşırken, fiziği ve yaşam stiliyle de dikkat çeken sanatçı, 2004’te People dergisinin “En Güzel 50 İnsan” listesinde yer aldı.

İSTANBUL’DAN SONRA DUBAİ, PARİS VE LONDRA’DA

Daha önce Türkiye’de verdiği kapalı gişe konserlerde Türk müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Chris Botti, İstanbul’u her zaman büyülü bulduğunu, Türk dinleyicilerinin enerjisinin ise performansını özel kıldığını söylüyor. Sanatçı son olarak 2021’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nin açılış konserleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmuştu.

Botti, 4 Mayıs’ta çıkacağı ve 41 noktayı kapsayan dünya turnesi kapsamında, 17 Mayıs’ta İstanbul’da vereceği konserin ardından; 19 Mayıs’ta Dubai’de, 22 Mayıs’ta Paris’te ve 23 Mayıs’ta Londra’da konser verecek. 

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz