Çankayalı Kadınlar Okuma Yazma Sertifikalarını Aldı

Çankaya Evlerinde yetişkinler için verilen okuma ve yazma eğitimleri 2023-2024 dönemi mezunlarını verdi. Mimar Sinan Çankaya Evi’nde bu dönem okuma yazma eğitimi alan 13 kadın daha kurs sürecini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Çankaya Belediyesi, 7’den 70’e her kesimden vatandaş için hizmet vermeye devam ediyor. Çankaya Belediyesi tarafından 20 yıldır devam eden okuma yazma kursları, 2023-2024 yılı mezunlarını verdi. Bugüne kadar binlerce vatandaşın yararlandığı kurslar, çeşitli nedenlerle ilkokul eğitimi alamayarak okuma yazma öğrenemeyen Çankayalılara, Çankaya Evlerinde ücretsiz olarak veriliyor. 

Çankayalı kadınlar okuma yazma sertifikalarını aldı
Çankayalı Kadınlar Okuma Yazma Sertifikalarını Aldı

“İNSAN 100 YAŞINDA BİLE OLSA OKUMALI”


Mimar Sinan Çankaya Evi’nde de okuma yazma eğitimi alan 13 kadın kursiyer, bu dönem başarıyla mezun olarak sertifika sahibi oldu. Kasım ayından bu yana haftada 2 gün olarak verilen okuma yazma eğitimlerine katılan kursiyerlerin çoğu aynı zamanda iş hayatında da aktif olarak çalışan 45- 80 yaş aralığındaki kadınlardan oluşuyor. 

2024 05 27 kultur mimar sinan cankaya evi okuma bayrami sertifika toreni
Çankayalı Kadınlar Okuma Yazma Sertifikalarını Aldı

Çankaya’nın kırsal köylerinden de eğitim için gelen kursiyerler, okuma yazma bilmenin özellikle bir kadının hayatındaki her şeyi değiştirdiği vurgulayarak adını yazmak ve hastaneye gitmek gibi birçok işi artık kolaylıkla halledebildiklerini dile getirdiler. Kursiyerler, “İnsan 100 yaşında bile olsa imkanı varsa mutlaka okumalı” sözleriyle hem kurs eğitmenlerine hem de Çankaya Belediyesine teşekkür ettiler.

2024 05 27 kultur mimar sinan cankaya evi okuma bayrami sertifika toreni. 2
Çankayalı Kadınlar Okuma Yazma Sertifikalarını Aldı

Okuma Yazma Kurslarına Yoğun Talep

Çankaya Evlerinde düzenlenen okuma yazma kursları, Çankaya Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Yoğun talebin olduğu okuma yazma kursları bu yıl 8 Çankaya Evi’nde iki farklı kademede gerçekleştirildi. 

2024 05 27 kultur mimar sinan cankaya evi okuma bayrami sertifika toreni. 4
Çankayalı Kadınlar Okuma Yazma Sertifikalarını Aldı

Çankaya Evinde ücretsiz olarak verilen eğitimlerde okuma yazma kurslarının yaş ortalaması 60 iken katılımcıların çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Bir dönem boyunca eğitimlerine devam eden kursiyerler, başarıyla tamamladıkları eğitimlerinin ardından okuma yazma belgesine de sahip oluyor.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz