ÇANKAYA’DA TEMİZLİK

Çankaya Belediyesi, kent sağlığını sürdürülebilir hale getirmek için konteyner temizleme ve ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çankaya Belediyesi’nden kapsamlı temizlik

Çankaya belediyesi
Çankaya’da Temi̇zli̇k

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, havanın ısınmasıyla birlikte artan böcek ve haşere popülasyonunun önüne geçmek ve oluşacak kötü kokuların önlenmesi amacıyla semtlerde bulunan çöp konteynerlerini temizleyerek, ilaçlama yapıyor. 

Cankaya belediyesi 8
Çankaya’da Temi̇zli̇k

”14 BİN 15 ADET KONTEYNER ÇANKAYALILARIN HİZMETİNDE”

Cankaya belediyesi 1
Çankaya’da Temi̇zli̇k

İlçe sınırları içerisindeki 123 mahallede, 1.016 personel ile 7/24 hizmet veren belediye, evsel atıklar için çeşitli bölgelere çeşitli ölçülerde konteyner yerleştirdi. 770 litrelik 11 bin 649 adet galvanizli ve plastik çöp konteyneri, 3 metreküplük 1730 adet yer üstü konteyneri, 5 bin litrelik 636 adet yeraltı olmak üzere toplam 14 bin 15 adet konteyner, cadde ve sokaklarında kullanılıyor. Belediye, ayrıca kent merkezindeki cadde ve bulvarlarda vatandaşların basit çöplerini atabilmelerine olanak sağlayan 5 bin 650 adet kompozit kapaklı askılı çöp poşeti bulunduruyor.

Cankaya belediyesi 11
Çankaya’da Temi̇zli̇k

Konteyner temizliği ve ilaçlama faaliyetlerinin yanı sıra cadde ve sokakları da atıklardan arındıran belediye, daha sağlıklı bir kent için ilçenin her köşesinde çalışmayı sürdürüyor.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz